1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Öpüşerek kilo verin..

Konu, 'Cinsel Sağlık Bilgisi' kısmında sedacım tarafından paylaşıldı.

 1. s

  sedacım Yeni Üye

  Dudaktan kalbe..
  Aşkın en gerçek, en anlamlı ve de en ateşli ifadesidir öpüşmek. Ayrıca da insanın vücudunda inanılmaz değişimlere neden olur REŞAT Nuri Güntekin’in filmlere, dizilere konu olmuş unutulmaz eseri “Dudaktan Kalbe” bir beslemenin yaşadığı acıklı aşk öyküsünü anlatır. Ama gerçek hayatta, dudaktan kalbe giden yol, mutluluğun gerçek anahtarıdır. Psikanalizin babası Sigmund Freud ‘e göre, bebekler öpüşmeyi içgüdüsel olarak yapıyor. Buna örnek olarak da, bebeklerin annelerinden tutkuyla süt emmesini gösteriyor.

  TİRYAKİLİK YAPIYOR
  ÖPÜŞMENİN dünyanın en güzel uyuşturucusu olduğunu söyleyenler de var. İçten bir şekilde yapılırsa aaaaten çok daha etkili ve tadı damakta kalıyor. Evet, öpüşme bir çeşit tiryakilik yaratıyor insanda. Nasıl yaratmasın ki? İnsanın bütün ruh halini, fizyolojik durumunu tamamen değiştiriyor.

  UYUŞTURUCU GİBİ
  ÖPÜŞME sırasında harekete geçen ve endorfin adı verilen rahatlama hormonu insana herşeyi unutturuyor. Adeta bambaşka bir dünya içinde buluyorsunuz kendinizi. Dış dünyadan kopup, mutluluk içinde yüzüyor, sevgiden görmüyor, işitmiyorsunuz. Cildiniz daha sağlıklı, kaslarınız daha güçlü hale geliyor. Öpüşme sırasında yüzde bulunan 34 kas harekete geçiyor.

  KİLO VERDİRİYOR
  BU KADAR kas harekete geçince tabii vücuttaki fazla kalorinin yakılması için doğal bir ortam meydana geliyor. Bir saat öpüşen biri tam 500 kalori yakıyor. “Bir saat de öpüşülür mü?” demeyin ve sizde deneyin… Öpüşme sırasında organizma da canlanıyor.

  DÜNYA’DA ÖPÜŞME
  ÖPÜŞME her kültürde farklılık gösteriyor. Örneğin Japon dilinde öpüşmenin karşılığı olan kelime yıllarca yoktu. Şimdi bile Japonlar, sadece aaaa sırasında dudaktan öpüşüyor. Soğuk bölgelerde yaşayan Eskimolar, Laponlar ve sıcak bölge ülkesi Polinezyalılar dudaktan hiç öpüşmüyor. Öpüşme, insanı bambaşka bir dünyaya sürükler…
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Öpüşme insanı rahatlatır bundan hem fikiriz kilo vermeye olan etkisi ise ilgincmiş.
   
 3. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  kilo verme kısmı banada oldukça ilginç geldi doğrusu
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Hormanları harekete geçiriyor da sabah akşam öpüşsen kaç kilo vereceksin.
   
 5. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Mutluluk formulu oldugunu biliyordum da kilo vermeye yararli oldugunu ilk duyuyorum.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş