Öğretmen Olmak Zorlaşıyor!

ender

ender

Yeni Üye
Milli Eğitim Bakanlığı atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde değişikliğe gitmiştir. Değişiklik gereği artık öğretmenlik git gide zorlaşan bir meslek halini alacak.

İlk ataması gerçekleştirilen aday öğretmenler bir yıl çalışacaklar ve bu yıl bitiminde öğretmen performans değerlendirilmesine tabii tutulacak. Müfettiş, okul müdürü ve danışman öğretmen tarafından yapılacak olan performans değerlendirmesi birinci dönem bir kere; ikinci dönem iki kere gerçekleştirilecektir. Değerlendirmelerde birinci değerlendirmenin %10'u; ikinci değerlendirmenin %30'u; üçüncü değerlendirmenin %60'ı alınacak ve 100 puan üzerinden 50 puan alabilen öğretmenler başarılı sayılacak. Başarılı olamayanlar memuriyetten alınıp öğretmenlik ile tamamen ilişkileri kesilecektir.
ogretmen-olmak-artik-zorlasiyor.jpg

Performans değerlendirmesi bittikten sonra kurtuldum sanmayın. Bakanlıkça yapılacak sözlü ve yazılı sınava tabii tutulacaksınız. Yazılı sınavda Devlet Memurları Kanunu, Bakanlık mevzuatı ve öğretmenlik uygulamalarını kapsayan açık uçlu test soruları ile sınanacaksınız. İfade ve iletişim kabiliyetlerinizde sözlü sınavda sınanacak. 60 puan ve üzeri almanız durumunda başarılı kabul edileceksiniz. Ve aday öğretmenliğiniz bitmiş olacak.

Yönetmelik yürürlüğe girerse bu uygulama 2015/ 2016 eğitim öğretim hayatında başlayacak.
 
Ottoman

Ottoman

Bölüm Yöneticisi
Öğretmek için öğrenmek sürekli bilgiyi güncellemek gerekiyor, dolayısı ile bu uygulamayı destekliyorum.
 
Üst