Nil Erkoçlar Kimdir?

D

denizfeneri

Yeni Üye
Nil Erkoçlar 26 Mart 1986 yılında doğmuştur. İstanbul’da doğan Nil Erkoçlar Suadiye Lisesi’nde okumuştur. 2002 yılında mezun olmuştur ve TÜRVAK’da sinema oyunculuğu okuyarak sanat dünyası ile tanışmaya yeni bir aday haline gelmiştir.

10 yaşında TV karşısına çıkan Nil Erkoçlar 15 yaşına kadar çeşitli filmlerde rol almıştır. TV’ye ilk kez Hülya AVŞAR’ın molped reklamı ile çıkmıştır. Rol aldığı dizilerde oldukça başarılı olmuştur. Seni Yaşatıyorum dizisinde Özlem rolünde, Bütün Çocuklarım dizisinde Irmak karakterinde, Üvey Aile dizisinde Yağmur, Hesaplaşma da Defne ve Emret Komutanım dizisinde Foto Fato olarak tanınmıştır. Balo (Zehra), Çakıl Taşları(Zeynep) ve Yamak Ahmet (Anna) dizisinde de oynayan Nil ERKOÇLAR son olarak Cem YILMAZ ile birlikte Telekom reklam filminde oynamıştır.

Nil Erkoçlar 2012 yılında cinsiyet değiştirmeye karar vermiştir ve cinsiyet değiştirerek adını Rüzgar olarak değiştirmiştir. Cinsiyet değiştirdiği için ailesi ile bir süre sorun yaşamıştır; fakat bir süre sonra ailesi de bu durumu kabullenmiştir. Nil Erkoçlar ilk cinsiyet değiştirdiği dönemler ölüm tehditleri almıştır; bu nedenle bir süre yurtdışında kalmıştır.
 
Üst