Nereden bulabilirim?

Nehir

Nehir

Bölüm Yöneticisi
Her yerde giyebileceğiniz bir ayakkabı mı arıyorsunuz? Ya da yıllarca kullanabileceğiniz modası geçmeyecek bir çanta… Gelin size nerelerden bulabileceğiniz söyleyelim…

Söz konusu kıyafet ve aksesuar olunca sonsuz seçeneğimiz var sanırız. Ancak bu biraz da "çoktan seçmeli" sınava benzer... Hayallerinizi süsleyen şeyi bulmak kolay mı?

Ne aradığını bilmeyen insanlar var. Bir de ne aradığını bilip de onu bir türlü bulamayanlar. Mesela hayalimdeki hırka... Herhangi bir hırka değil ama... Tüm kıyafetlerime yakışacak, rengi tümü ile "barışık" olacak. Ne çok uzun, ne de çok kısa... Üzerimde ne üretimden yeni çıkmış kadar yeni ve "steril", ne de büyükannemden kalma gibi eski ve salaş duracak. Hem sık, hem sade... Kısaca, mükemmel olacak! Çok şey mi istiyorum? Sizler de benzer bir durumu defalarca yaşamış olmalısınız. Gözümüzde canlanan, uzunluğundan yakasının duruşuna, hatta düğmelerinin şekli gibi ince detayına kadar ne aradığımızı çok iyi bildiğimiz ve bir türlü bulamadığımız bir parça... Dokuz soruda arayıp da bulamadıklarımızı hazırladık, cevapları "bir bilene", yani moda editörü, moda tasarımcısı, editör veya stil danışmanı arkadaşlarımıza sorduk...

Hem şık, hem de spor kıyafetlerimle eşit derecede rahat kullanabileceğim bir ceket…
Ceket bu sezon çok moda. Özellikle de dikdörtgen ve "oversized" hatlar ön planda, kolları kısa, maskülen ve bol modeller dikkat çekiyor. Topshop'ta hem pantolon ve hem eteklerle birlikte, tişörtlerinizin üstüne giyerek, çok moda kombinler yapabileceğiniz siyah ceketler var. Bunları parlak tayt ve yüksek topuklu ayakkabı ile giydiğinizde ise çok sık olacaksınız."
Başak Dizer Fransez, stil danışmanı.

"Mami ve Thakoona bakınız."
Gamze Saraçoğlu, moda tasarımcısı.

"Cekette favorim blazer. Hanı şu "boyfriend" tarzı olanlar... Şık olmak için Stella Mc Cartney öneriyorum, straplez mini elbiselerle müthiş duruyor! Günlük kullanımda ise Zara'nın tek düğmeli, kolları kıvrık blazer ceketini tavsiye ediyorum."
Fulya Güngör, moda editörü.

"Etcetura'nın blazer ceketleri hem spor hem şık kıyafetlerle rahatlıkla kullanılabilir. Elif Cığızoğlu'nda ise deri zımbalı ceketler var."
Deniz Marsan, stil danışmanı.

"Klasik bir Ralph Lauren blazer'a yatırım yapın derim."
Özlem Süer, moda tasarımcısı.

"Mango, Ralph Lauren, Balenciaga, Marc Jacobs, Stella McCartney ve tabii ki Dolce & Gabbana en iyi ceketleri bulabileceğiniz yeder."
Elif Akça, stil ve alışveriş danışmanı.
 
Üst