Mevsimlerin Farklı Özellikleri

  • Konbuyu başlatan dilayim
  • Başlangıç tarihi
dilayim

dilayim

Bölüm Yöneticisi
Mevsimlerin birbirinden farklı özellikleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunu anasınıfı öğrencilerine anlatırken aşağıdaki etkinlik çeşitliliklerinden faydalanabilirsiniz. Sanat etkinliği çeşitliliği olsun diye aşağıya eklediğim resim görsellerine de göz atabilirsiniz. Resim görselleri içerisinde yer alan mevsimlerin farklı özellikleri ve nasıl göründüğü ile ilgili sanat etkinlikleri yapabileceğiniz konusunda farklı fikirler edinebilirsiniz.

Serbest Zaman- Türkçe:


Öğretmen çocukları selamlayarak karşılar. Sonra “Çocuklar bugün sınıfımızda resimleri olan mevsimler bize misafirliğe gelecekler. Onlar bize kendilerini anlatacaklar.” der. Sonra mevsim resimleri üzerinden iplerle tutturarak (ipli kukla oynatır gibi) konuşturur.

“Önce ilkbahar gelir. (Öğretmen o esnada imkânları dâhilinde çiçek kokuları spreyini ortama sıkar.

Çocuklar şu güzel kokuları içinize çeker misiniz? Eğer güzelse alkışlayın. Yağan yağmurlar olmasa çeşmelerden sular akmaz, bitkiler yetişmez, havuza giremeyiz. Yağmurun yağması güzel mi? Güzelse alkışlayalım.” der.

Öğretmen her mevsimin özelliklerini söyler. Çocukların da alkışlamalarını ister.


Sanat:


Öğretmen her çocuktan bir arkadaşının güzel özelliklerini söylemesini ister. Daha sonra o arkadaşının özelliklerini yansıtan resim yapmaları istenir. Çocuklar yaptıkları resmi arkadaşlarına hediye eder. (Çocuklar belli arkadaşlarına yoğunlaşıyorsa kura çekilebilir.)

anasinifi-mevsimler-kosesi01.jpg
DSC03793.JPG
IMG_4509.JPG
kmevsimiur2.jpg
mevsim-grafiği-beyhan.jpg
z-9.jpg
 
Üst