1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Mevlid Kandilinde Oruç Yakalanır mı Diyanet

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında !pek tarafından paylaşıldı.

 1. !pek

  !pek Admin

  mevlid kandilinde oruç tutmanın fazileti,yarın oruç tutulacak mı,mevlid kandili oruç niyeti nasıl getirilir,kandilde tek gün oruç tutulur mu,mevlid kandilinde oruç tutulurmu fetva meclisi

  Mevlid Kandili, Peygamber S.A.V'in kutlu doğum seneyi 29 Kasımı 30 Kasım’a bağlayan gece Mevlid Kandilini algı edeceğiz. Bu sene de Mevlid kandilini imanlarla süsleyeceğiz.

  Bu kandil gecelerinin gündüzlerinde muhtemel olduğunca oruç yakalanmalı. Kandil yakalayacağımız iki günlük orucun arasında kalması daha iyidir.Yani 29 Kasım gündüz ve 30 kasım gündüzünü oruçlu geçirirsek Mevlid kandili de bu iki günün arasında olduğundan daha makbul olacaktır.

  Mevlid kandili peygamber efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın SAV doğduğu gündür. Bugün oruç yakalamak çok erdemlidir. Ayrıca bugün oruç yakalayan bir sonraki günüde oruçlu geçirir. Peygamber efendimiz bugünlerde kesintisiz oruç meblağmış. Mevlid kandilinde oruç yakalamak çok sevap olduğu gibi pazartesileri de oruç yakalamak çok sevaptır.

  [​IMG]
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş