1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Mevlid Kandilinde Ne Olmuştur?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında !pek tarafından paylaşıldı.

 1. !pek

  !pek Admin

  mevlid kandili nedir diyanet,mevlid kandili ve kutlu doğum ne anlama gelir,mevlid kandili ne demek,mevlit kandili ne anlama gelir,mevlid kandili 2018
  İnsanlığın kurtuluşu emeliyle sevk edilen en son peygamber Hz. Muhammed s.a.v. 571 yılında Kameri aylardan Rebiü'l-evvel ayının 12. gecesi dünyaya gelmiştir. Bu mübarek geceye "Mevlid Gecesi" ismi verilir.

  Peygamberimiz'in doğduğu zamanda dünyanın her tarafında cahil, azap ve ahlâksızlık almış başını gitmiş, Allah inancı unutulmuş, insanlık vahim ve karanlık bir gidişata yuvarlanmış, Dünya yaşanlıacak bir yer olmaktan çıkmıştı.

  Hz. Muhammed'in şartname ettiği İslâm dini ile dünya aydınlandı,Allah inancı ile kalpler nurlandı. Denklik, hak ve kardeşlik kavramlarıyla insanlar tanıştı. Peygamberimize inanan cemiyetler sahih huzura kavuştu.Hz. Muhammed'in dünyaya geldiği gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Mevlit kandili ana rahmine düştüğü gün mü yoksa doğduğu gün mü?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş