Menekşe Yağı Faydaları ve Kullanımı

A

Almira

Yeni Üye
Mikrop kırıcı olup. cilt hastalıklarında kullanılabilir. Egzama ve saç dökülmesine karşı etkili olup kullanılması tavsiye edilir. Kuru saçları nemlendirir parlaklık ve canlılık verir. Ayrıca parfümeri sanayinde kullanılabilir.

KULLANILIŞI:

Haricen saça friksiyon şeklinde uygulanır.

 
Nursena

Nursena

Admin
Menekşe yağı kullanımı hakkında detaylı bilgiler ;Saç Dökülmelerine karşı :

Saç bakımı konusunda pek çok şey denemiş olabilirsiniz belki; peki hiç menekşe yağını duymuş muydunuz?
Özellikle saç dökülmelerinde kullanılan en eski metodlardan biri olan menekşe saça eski canlılığını kazandırır.
Sadece saç dökülmelerinde değilsaçlarınızın canlı ve sağlıklı olması için de menekşe yağından faydalanabilirsiniz..
Bir ç orba kaşığı susam yağını iki çorba kaşığı menekşe yağı ve bir yumurta sarısıyla karıştırıp saç diplerinize sürün. Dökülen saçlarınız yeniden canlandıracak bu förmülü haftada 2 defa saçınıza uygulayın ve 1 saat bekleyip yıkayın.

Yapısal olarak zarar görmüş ve çok fazla hırpalanmış saçlar için:

İkinci ve yine çok etkili bir formül ise; 40ml. hintyağı ile 20ml. tatlı badem yağını karıştırıp benmari usulü(buharda) ısıtın. Isınan bu karışımı saç diplerinize ve uçlarına iyice yedirip bir saat bekletin ve yıkayın. Son durulama suyuna(1 litre) 5 damla badem yağı damlatın ve 1 çorba kaşığı da elma sirkesi ekleyiverin.

Bu su ile saçlarınızı durulayın. Badem yağı sirke ile dengelendiği için bitlenmezsiniz. Saçlarınız pırıl pırıl ve yumuşak olur. Saç dökülmeleriniz de bu yağ bakımını uyguladıkça ortadan kalkacaktır..!
Sirke kokusunu ise düşünmeyin 1 litre suda hiçbirşey gibidir. Koksa da bir müddet sonra kokusundan eser kalmaz

Küçük bir not : Hem menekşe yağı içeren formülü hem de badem yağı içeren ikinci formülü kullanayım derseniz; hafta içerisinde bir gün menekşeli olanı bir başka gün de badem yağlı olanı uygulayabiliesiniz.
 

Ekli dosyalar

Üst