1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Melankoli Nasıl Tedavi Edilir?

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

  1. dilayim

    dilayim Bölüm Yöneticisi

    İnsanın içine tıkılı kalmış derin bir hüzün sonucu ortaya çıkan melankoli durumu tedavi edilmesi gereken bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Melankoli tedavisi için yapılması gereken belirtileri fark ettiğiniz zaman hemen bir uzman kontrolünden geçerek tedaviye başlamak olmalıdır.

    Hastaların ümitsiz ve değersiz davranışlarda bulunması aşırı depresif hal olarak kabul edilen melankoli olarak bilinmektedir. Melankoli manik depresif psikozun bir parçasıdır. Ruhun aşırı bunalması, mantıksız korkular, sanrılar ve derin düşüncelere dalma gibi belirtiler göstermektedir.

    Melankoli tedavisi mutlaka uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu hastalıkta kişinin bilinçsiz hareket etmesi sonucu intihara teşebbüs ihtimali bulunmaktadır. Melankoli durumunda mutlak suretle hastaneye yatırılıp tedavi sürecine başlangıç yapılması gerekliliği unutulmamalıdır; bu nedenle etrafımızda melankoli şüphesi içerisine girdiğimiz kişilere daha ayrı bir dikkat edip hemen tedaviye başlamalarına rehberlik etmelisiniz.
     
  2. Ottoman

    Ottoman Bölüm Yöneticisi

    Bu zamane hastalığı yüzünden bir çok kişi içine kapanıyor.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş