Mehmet Ali Birand Biyografi-Mehmet Ali Birand Kimdir?

A

Almira

Yeni Üye
Mehmet Ali Birand1941 yılında İstanbul'da doğdu.Mürvet ve İzzet Birand'ın oğlu.Galatasaray Lisesi'nde okudu.Mesleğe 1964 yılında Milliyet gazetesinde başladı.Sabah gazetesinde köşe yazarlığı TRT ve Show televizyon kanalında 32.Gün programını yaptı.Halen Kanal D'de 32.Gün programini yapmakta ve Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulunmaktadır.Evli ve bir çocuk babası.Fransızca ve ingilizce biliyor.ESERLERİ

30 Sıcak Gün Emret Komutanım.32. Gün

10 Yılın Perde Arkası

Mehmet Ali Birand

Milliyat Yayınları / Aktüel Kitaplar Dizisi"Aman kimselere söz vermeyin de Mitterrand'dan Demirel'e uzayıp giden büyük bir portreler galerisi... İşte "on yılın perde arkası"!
 
Murat

Murat

Yönetici
Mehmet Ali Birand (d. 9 Aralık 1941, Karaman),[1] Türk gazeteci, yazar, köşe yazarı, haber sunucusu, programı yapımcısı.

Mürvet ve İzzet Birand'ın oğludur. Galatasaray Lisesi'nde okudu. Mesleğe 1964 yılında Milliyet gazetesinde başladı. Abdi İpekçi'den sonra kısa bir dönem Milliyet'in genel yayın yönetmenliğini yaptı. Sabah gazetesinde köşe yazarlığı, TRT ve Show TV'de 32. Gün programını yaptı ve Show TV'de ana haber bültenini sundu (1992-1995). Hâlen CNN Türk yöneticilerinden biri olmakla birlikte CNN Türk'te günlük haber programı Manşet'i ve 32. Gün'ü; Kanal D'de ise ana haber bültenini sunmaktadır. Evli ve Umur Ali Birand'ın babası olan Mehmet Ali Birand Fransızca ve İngilizce bilmektedir.
 
R

rodali

Yeni Üye
Son dönemlerde bir öyle bir böyle davranıyor :) nerde duracağını bir türlü seçemedi :) ayrıca takip edenler sık gaf yapan biridir :) mesela ;

seçim programında ak parti merkezine gidiyoruz yerine ak merkeze gidiyourz diyerek konuklarını uzun süre güldürmüştür yayında :)
 
Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
mehmet ali birand bayağı kendini televizyondan ve habercilikten çekmiş gibi görünüyor. uzun süredir ekranlarda rastlamıyorum. hem ona hemde ali kırcaya. ali kırca en son tv 8 deydi galiba.

bu adamları görünce küçüklüğüm aklıma geliyor.

ailecek izlenen 32. günler , siyaset meydanları..

bu adamların yerine neden kimse gelmiyor ?
 
Üst