Mastürbasyon Yapmak Orucu Bozar mı?

H

Huuloğğ

Misafir
o zaman ben yine 30 gün daha oruç tutucam dasgsd saçmalık ya fakir insanlar masturbasyon yapamıyor mu. müslüman olmak için evli mi olmak lazım. o zaman ben direk evleniyim hiç bir görevimi yapmiyim cennete gider miyim.

Sabır

Sabır

Admin
Yönetici
Hangi Müslüman gece kalkıp niyet edipte gündüz zevke gelecek şeyler yapar ve mastürbasyon yapar ki? bana garip geliyor. Yapmayın etmeyin kardeşlerim aman orucunuz gider birde kefaret gerekir.

M

Misafır

Misafir
Oruçluyken bı kızla saat gecsin dıye yesıllık alana gıttık serın diye yakınlaştık bıraz benimkini göğüslerinin arasına alarak boşalttı suc bendemi ondamı

B

Bilgilendirici

Misafir
Oruçluyken mastürbasyon yapmayın.Eğer ki sizi zinaya meyleden birşey yoksa sırf ki zevk için mastürbasyon yapıp kendinizi tatmin ederseniz işte bu haramdır.Orucu da bozar.Ayrıca mastürbasyon yapıldığında erkeklerde özel olarak bulunan ilik sıvısı dediğimiz şey şehvetle avrat mahalinden çıkar.İşte o ilik sıvısı erkeklerde sınırlı sayıda bulunur.Ne zaman ki erkek evlenmeden kendini tatmin için zevkini küçük yaşta yaşayıp çok mastürbasyon yaparak kendini tatmin ettiği için o ilik sıvısı biterse evlendiğinde cinsi ilişkiden hiçbir zevk duyamaz.Ayrıca bu olay kısırlığa kadar gider.
LÜTFEN MASTÜRBASYON YAPMIYALIM ! ERKEKLİĞİMİZİ KAYBETMİYELİM !

O

offyaoff

Misafir
Şiddetle yerinden kopan ve şehvetle dışarı boşalan meniden dolayı, gusül lâzım gelir. Şehvetle yerinden ayrılıp, şehvet dindikten sonra dışarı akan meniden dolayı ise, İmam-ı A'zam ve İmam-ı Muhammed'e göre yine gusül lâzım gelirse de, Ebû Yûsuf'a göre, gusül gerekmez. Bu anlayışa göre, şehvetle yerinden ayrılan meninin, o anda dışarı boşalması önlenir ve şehvet dindikten sonra dışarı akmasına yol verilirse; bu durum guslü gerektirmez.

Böyle bir yazı okudum da eğer bu yazıda ki gibi yapsak oruç ya da abdest bozulur mu?
Kardeş hislerime tercüman oldun,meni gelmeden mastürbasyon bitirilirse oruç bozulur mu?

C

cahillik

Misafir
Arkadaşlar açık konusalim.Simdi diyelimki yaptik orucluyken sonra gittik gusul aldik.ve aksama kadar bisi yemedik oruc bozulmuyo demi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Z

zarif

Misafir
ARKADAŞLAR ORUÇLUYKEN MASTURBASYON YAPMAK ORUÇU BOZAR VE 61 GÜN KEFARET GEREKTİRİR. UYKUDAYKEN SPERM AKARSA EZANA KADAR YEMEMEK ŞARTIYLA GÜNÜNE GÜN KAZA EDİLİR. BİR KADINA ŞEHVETLE BAKMAK GÜNÜNNE GÜN KAZA GEREKTİRİR VE ORUCU BOZAR. SAYGILAR

Moderatör tarafında düzenlendi:
K

Kitman

Misafir
Oruçlu adama sıradan şeytanlar Musallat olmaz... Albay veya general şeytanlar çalışır bu gibi insanlar üzerinde... Ve bu savası kazanması insanın; namazdan ve sair diğer ibadetlerden (bence) evladır...
Çatır çatır kendi ile uğraşan Müslüman kardeşim, Ramazan'da bir gün orucun yerini Ramazan'ın dışında bin gün de tutsan o anahtar o kapıyı acmaz.
Yarın mahşer gunu Reyyan kapısından orucunu guzel temiz iffetli tutanlar cennete girerken mahzun olmak mı istiyorsun?

"Bu Ramazan son Ramazanindir belki de"

B

bayanim

Misafir
Ya su an çok yapasim var şeytan dürtüyo yap yap diye sanki yapmicam ama sürekli de aklimda içim hic rahat değil yapip kurtulsam mi bilemedim offf

N

NaTSui

Misafir
bilader bence sen hiç kazasını tutma cunku bir kazayla diğer tarafa gidersin ulan ne çok abaza warmıs arkadaş,bende ayda birkez kız arkadaşımla beraber oluyorum biraz daha ayı fazlalatsam mı die dusunuyorum dünya size güzel... Arkadaşim senin kuşun kalkmiyorsa insanliğin suçu ne

M

misafir123456

Misafir
[QUOTE="
bende ayda birkez kız arkadaşımla beraber oluyorum biraz daha ayı fazlalatsam mı die dusunuyorum dünya size güzel :D[/QUOTE]
Sen millete laf atacağına zina yapmayı bırak. Hem zina ediyorsun hem de bi halt etmiş gibi hava atıyosun. Asıl abaza sensin.

M

misafr

Misafir
ya bi yardimci olurmusunz.
orucluyken masturbasyon yaptm ve suan yeni ogrendm bozdugunu.bugun yemek yemelimiyim yoksaa gunu oruclu gibi yemedem icmeden orucluymus gibi mi devam etmeliyim.

A

Abdullahmelih

Misafir
Peki mastürbasyon yaptın cünüp oldun oruç bozuldu... Su içtin diyelim oruç bozuldu diye ama öyle yapınca kefaret gerektirdiğini ondan sonra öğrendin. Kefaret geçersiz mi olur?

A

assdf

Misafir
Gece mastürbasyon yapıp sonra gusül alırım diyerek uyuyup uyandığındada gusül alacak vakit olmayıp sadece sahur yapacak vakti olup imsak vaktine gusülsüz giren kişi oruç tutabilirmi

P

pregazi

Misafir
bende ramazan boyunca uç kez mastürbasyon yaptım ama orucu bozduğunu bilmiyordum simdi 3 gün kaza orucu mu tutmam gerekiyor ?

A

Armut

Misafir
Admin bilgilendirme için Allah razı olsun
kendimden çok utandım bu duruma düşmek çok acıbişeydi.Sonrasında tevbe ettimi hatırlamıyorum şuan okudum ve onun için tevbe ettim terardan.

Ben orucu bozar ve kefaret gerektirir diye düşündüm
peki bu aptallığa ben nasıl düştüm
sabahleyin o malum rüyalardan gördüm ama herhangi bir şey yaşamadım.Gusül alıp almadığımı hatırlıyamıyorum.Sanrım almadım.Çünkü gerektirecek herahangi bişey olmadı.Neyse ogün ağrıdı ama çalısıyorsunuz heleki benim gibi hastanede çalısıyorsanız.Ezanın okunmasına 1 saat kala uyumak yerine duşa gireyim dedim.O an sadece bir kaşıntı ile başladı hersey suurumu kaybettim bana bunda acı veren şey orucun miracını farzını gerekliliklerini bildiğim halde buna düşmekti.Çok utandım kendimden.Rabbimden tevbe etmiş olmalıyım ama hatırlıyamıyorum.Bu yaşanalı belkide 3 yıl oluyor çünkü.Hala hatırlıyorum ve bundan ızdırap duyuyorum.

kefaret için hatta 40 günlük bir ödemem oldu.Şimdi sizler diyorsunuzki kefarete gerek yok.Bende genetik ama şuanda gizli olan şeker var ramazan haricinde çok cesaret edemiyorum bu kefaret ödemem kaza oruçlarımın yerine geçer mi peki yoksa bu niyete devam edip kefareti tamamlamalımıyım