Mastürbasyon Yapmak Orucu Bozar mı?

İ

İnsan

Misafir
Nefsinize hakim olmanız için size bir fırsat verilmiş.Bu dünya zevki size ne kazandırdı.Nefsini doyurduk o kadar.Biraz da ruhunuzu doyurun.Hayat sadece dünyadan ibaret değildir.Birazda ahireti düşünmek gerekir.'Bi gün kaza yaparım.'demekle olmuyor bu sizin kalbinizi zaten bozuyor.
Böyle bir hataya düşmemenizi öneririm.
 
K

Kayıtsız KulL

Misafir
Şiddetle yerinden kopan ve şehvetle dışarı boşalan meniden dolayı, gusül lâzım gelir. Şehvetle yerinden ayrılıp, şehvet dindikten sonra dışarı akan meniden dolayı ise, İmam-ı A'zam ve İmam-ı Muhammed'e göre yine gusül lâzım gelirse de, Ebû Yûsuf'a göre, gusül gerekmez. Bu anlayışa göre, şehvetle yerinden ayrılan meninin, o anda dışarı boşalması önlenir ve şehvet dindikten sonra dışarı akmasına yol verilirse; bu durum guslü gerektirmez.

Böyle bir yazı okudum da eğer bu yazıda ki gibi yapsak oruç ya da abdest bozulur mu?
 
M

Misafir

Misafir
ya ben bilmeden akıttım daha kaba olması gerekirse boşaldım ve oruçtum aslında bi bakıma bilerek filme dalmışım o arada oynamışım ve böle oldu ezanı beklememmi lazım yemek içmek için yoksa gusul alıp oruca devam edebiliyomuyum
 
B

bilmiyorum

Misafir
arkadaşlar bir sorum var oruçlu olduğu halde mastürbasyon orucu bozar onu biliyoruz ama oruçlu olduğunu unutup mastürbasyon yapmak ve meni gelmesi orucu bozarmı
 
K

Kayıtsız

Misafir
Arkadaslar ben ilk gün porno izledim elledim filan ama bosalmadım ikinci gunse bosaldım orucu bozdugunu biliyordum ama bu bir ramazanda 2 kerenin kefaret istedigini bilmiyordum şimdi durum nedir napacagız?
 
Üst