Lotus Çiçeği Hakkında Bilgi

  • Konbuyu başlatan banu karakoyun
  • Başlangıç tarihi
B

banu karakoyun

Yeni Üye
lotus çiçeği nasıl yetiştirilir?
Lotus çiçeginin ana yurdu
lotus su bitkisi nilüfer çiçeginin ikizi gibidir vede kardeşidir

[url=http://img829.imageshack.us/img829/2082/cee3c2e3b7394ff3e07ec6a.png]
[/url]

Lotus çiçekleri çamur içinde büyümelerine rağmen saf ve kirlenmeden açar. Onlar gerçek nazik çiçekler olarak ifade edilir. Çin`de Lotus çiçekleri hakkındaki şiirlerin başlangıcı üç-dört bin yıl öncesine dayanmaktadır. Efsaneye göre Son Mutluluk Cenneti [Buda Amitaba`nın cenneti olarak adı geçen göksel cennet] sözcüklerle ifade edilemeyecek muhteşemlikte lotus çiçeklerine sahiptir.

[url=http://img402.imageshack.us/img402/8180/0b451c7d985060bb47882be.jpg]
[/url]

Lotusun yaprakları da çiçeğin güzelliğini tamamlar. "Lotus yaprağının ortasında titrek bir çiğ damlası gibi sabah güneşi parıldar." Çünkü yaprağın yüzeyi kör diken benzeri çıkıntılarla kaplıdır. Düşen yağmur damlaları hemen edebiyatın yüzyıllardır takdir ettiği bir görünüme, kristal benzeri damlacıklara dönüşür. Yeterli su ve besinle, yuvarlak, düz lotus yaprakları 3 metre çapına ulaşabilir. Çiçekleri yüksekte dimdik dururken, lotus yaprakları göledi doldurur. Bir ressam için böyle bir çiçeği çizmemek büyük bir hata olacaktır.
lotus tohumdan kolaylıkla yetişen arsız bir bitkıdır yeterki tohumu attıgınız su temız vede içme suyu olsun 7 günde ılk yapragı verecektır sizler için görüntüleyecegım yetıştirmesını fotolarla sızlere sunacagım sık sık sitemızi takıp edınız....
 
Üst