Limon'un Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Murat

Murat

Yönetici
Dalında insana huzur sofrasında lezzet veren Limon bilindiği gibi salataların başta olmak üzere balık türevi yemeklerin vazgeçilmezi olarak hafızalara kazınmıştır.
Limonun faydaları bir çok alanda ispat edilmiş ve sıkça kullanılması tavsiye edilen vitamin deposudur.

Limon içerisinde yoğun bir şekilde C vitamini içermesi nedeni ile antioksidan etkisi gösterir. Yoğun yaşam içerisinde insanların sigara,stres sağlıksız yemeklerin tüketilmesi durumunda vücutta bulunan serbest radikal seviyesini yükseltiyor limon bu seviyenin yükselmesini engelliyor vücudumuzdan bu serbest radikallerin atılmasına uzaklaştırılmasına yardımcı olan en yararlı besin olarak biliniyor.

Limonun kabuğunun da en az limon kadar yararı bulunuyor.Limon kabuğu Cilt kanseri riskini azaltmak için limon kabuğunun günlük beslenme programında bulunması çok önemli.Aynı zamanda karaciğer, kalp ve safra kesesi için en sağlıklı besinlerden biridir. Limon yüksek tansiyona iyi geliyor düzenli limon tüketilmesi yüksek tansiyon hastalıklarına tavsiye ediliyor.Özellikle stresli bir yaşamı olan, alkol veya sigara kullanan bireylerin çaylarının ve yemeklerinin içerisine limon kabuğu eklemeniz gereklidir.Limon'un 12 kanser türüne iyi geldiğini biliyor muydunuz hastalık türlerine karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.
 

Ekli dosyalar

Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Limonu cok severim ve + olarak tuzu. Limonsuz ve tuzsuz genellikle hicbir yemegi yiyemem. Yemegin tuzu ve limonu cok önemlidir benim icin.
 
Üst