Limonlu Sarımsaklı Karışımın Hazırlanışı?

Murat

Murat

Yönetici
Limonlu Sarımsaklı Karışım Nasıl Hazırlanır?

Bir çok hastalığa şifa olduğu belirtilen son günlerin mucize karışımı ve limonlu sarımsaklı karışım olarak adı verilen bu her derde deva karışım için gerekli olan malzemeleri sıralayacağımız konuda aynı zamanda bu çok özel karışımın nasıl hazırlanacağının anlatımını bulabilirsiniz.

Özellikle damar sertliğine ve kalbe çok iyi gelen bu özel karışımın yararları saymakla bitmez öncelikle tarifimize geçelim.

Limonlu sarımsaklı karışım için gerekli olan malzemeler şöyle:

50 Tane bol sulu limon
40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak
Ağzı sıkı kapanan koyu renkli, ışık almayan bir cam kavanoz.
Pet şişeleri kullanmanız sakıncalıdır, cam kullanmanız tavsiye edilir.

Şimdi sırada mucizevi karşımın hazırlanması;

2 litrelik kavanozu dolduracak limon sıkıp suyunu çıkartınız. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı ezerek limonun içine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca serin bir yerde tutun ve her gün birkaç kez çalkalayın. Karışımın hiç ışık görmemesi gerekiyor buna ayrıca özen göstermelisiniz.Sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz. 25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı içmelisiniz.Bu şekilde her gün düzenli olarak ve aynı saatte hazırladığınız karışımı için.

Burada çok önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyorum bu hazırladığımız karışımın içerisine kesinlikle tatlandırıcı şeker yada tuz gibi şeyler karıştırmayınız ve hazırladığınız şekilde sade içiniz.
 

Ekli dosyalar

Üst