Kurban Fiyatları ne kadar olacak?

Murat

Murat

Yönetici
Geçtiğimiz Kurban Bayramın'da Kurbanlık hayvan fiyatlarında hafif bir artış vardı, bunun sebebi ise Kurban edilecek hayvan sayısında ki düşüş idi bu yıl yapılan açıklamalara göre geçtiğimiz seneden daha fazla kurbanlık hayvan bulunmakta. Buda bizlere göstermekte ki Yerli hayvanlardan bildiğimiz tanıdık hayvanları kurbanlık olarak keseceğiz.

Geçtiğimiz sene ve bu yıl büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların rakamlarına bakarak fiyatların ne olacağı hakkında daha net bilgiler elde edebiliriz.

851 bin 948 adet büyükbaş 2 milyon 331 bin 917 adet küçük baş satışı gerçekleşmiş bu yıl ise 1 milyon 207 bin 608 adet büyükbaş ve 3 milyon 645 bin 918 adet küçükbaş hayvan pazarlarda olacak.

Rakamları ele alacak olursak 852.000 büyükbaş geçen sene 1.207.000 bu sene ortalama 400.000 artış söz konusu. Küçükbaş hayvanlarda ise bu yıl 1 milyondan fazla artış söz konusu, dolayısı ise bu yıl Kurban fiyatlarında daha esnek bir pazar göreceğiz.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Turkiye de yasamadigim icin fiyatlar konusunda pek birsey diyemiyorum bunu Turkiyemizde yasayan sizler daha iyi degerlendirirsiniz dusuncesindeyim :)
 
Üst