Kuranı Kerimde Uzaylılar Varmıdır?

1

1D'YE AŞIK KIZ

Misafir
ben ce uzaylılar var çünkü sonu olmayan bu dünya da sadece biz mi varız :confused: biraz mantıklı konuşun
ayy keşke One Direction şimdi yanımda olsa Zayn olsa keşke
ZAYN SENİ SEVİYORUM AŞKIMM...:eek:

M

Misafir

Misafir
Merhaba;
Şöyle bir düşünün! İnsanoglunun kendi imkanlarıyla kainatı incelemesi ve araştırması sonucu bilinen 35 - 40 milyar galaksi oldugudur ve bir galakside ortalama 250 ila 400 milyar yıldız oldugu tahmin edilmektedir.Kısa bir hesap yapalım 300.000.000.000(yıldız sayısı)x40.000.000.000(galaksi sayısı)= 12.000.000.000.000.000.000.000 adet yıldız vardır.Şimdi bukadar yıldızın içinde sadece üzerinde yaşam sürdürdügümüz gezegendemi hayat vardır.? Ve kainat her geçen gün genişlemekte kainatın genişlemeyen veya henüz kainata dail olmamış yerlerde ne var?Yüce RABBİM neden bunları yarattı? Güneş bizim enerji kaynagımız ve güneşin ışınları yer küreye 7 dakikada ulaşıyor dünya ve güneşi yan yana koydugumuzda güneşi basketbol topu ve dünyamızı bir susam tanesi olarak düşünün aradaki fark nekadar büyük. güneşden daha büyük yıldızlarda var, peki onlar kimi aydınlatıyor?

M

Misafir

Misafir
Akıl var mantık var.Evren o kadar büyükken(big bang e göre bir sınır olmalıdır) ve kattrilyonlarca yıldız varken ve Dünya gibi yıldızına uygun uzaklıkta olan(yani uygun sıcaklıkta) gezegen varken bizim gelip de uzaylılar yoktur dememiz...Bırakın evreni şu anda güneş sistemimizde bile mikro boyutta da olsa canlılar olduğu düşünülüyor.Dünya birçok özelliğiyle özel bir gezegen olabilir ancak evren gibi boyutlara sahip bir yerde Dünya sandığımız kadar özel olmayabilir.Kısacası bana göre kendi medeniyetine sahip uzaylılar kesinlikle vardır.

M

Misafir

Misafir
tabikde uzaylılar yoktur öyleyse neden insanlar hayvanlara bitkilere kolay raslıyor da uzaylılara neden kolay raslamıyor:eek:

M

Misafir

Misafir
Arkadaşlar!
Aslında bizde uzayda yaşadığımıza göre biz de uzaylı değil miyiz?:confused:
Bu arada uzaylıların olup olmadığını ALLAH bilir...:cool:
Bence böyle işlerle uğraşmamalıyız.:eek:

M

Misafir

Misafir
ben bilmem ama var olduğuna şahidim ben geçen gün yağmurlu bir gün yandaki orman ağaçlarının hemen ustünde birşey vardı hep dönüyodu uçağa benzemiyordu:confused: