Kullanmadığınız sandıkları dolap yada kitaplık yapın

yosun

yosun

Süper Yönetici

Kenarda köşede sakladığınız o koca sandığı çıkarın. İşe yarama vakti geldi...


Eskitme ahşap ve baskı motif tekniğini kullanarak mutfağınız için ilave bir depolama ünitesi yarattık.

Malzemeler:
• Ahşap kasa sandık (50x50x140 cm)
1 Çamaşır suyu
Ahşap boyalar (İskandinav grisi, eski Çin kırmızısı, uyuyan mor)
Baskı ruloları
• Burgulu ahşap matkabı
Sote testere (oyma işlemi için yuvarlak kesme ağızlı)
• Zımpara kağıdı (orta sertlikte)
• Çok yönlü 4 tekerlek
• Vida

Yapılışı:
1. Sandığı temizleyin. Silin ve zımpara kağıdı ile pürüzsüz hale getirin. İçini ve dışını çamaşır suyuyla silin ve kurumaya bırakın.

2. Sandık kapısını çıkartarak orta kısmına motifinizi kurşun kalemle çizin. Kesme işlemi için burgulu ahşap matkap ile ortasını delin.

3. Testere ağzını deliğe sokun ve kalem izlerini takip ederek ahşabı kesin. Orta sertlikteki zımpara kağıdı ile kestiğiniz yeri zımparalayın.

4. Sandığın dış kısımlarına iki kat gri boya, iç kısımlarına iki kat kırmızı boya, kapının iç kısmına da iki kat mor boya sürerek, boya işlemini yapın.5. Baskı rulolarını yerleştirin ve boyaya batırın. Tasarımda kırmızı zemin üzerine mor, mor zemin üzerine de kırmızı boya ile baskı yapılıyor.

6. Ruloyu düzenli ve yavaş hareketlerle zemin üzerinde gezdirin. Üst yüzeylerde dikey, yan taraflarda yatay baskılar yapabilirsiniz.

7. Bir önceki aşamada yaptığınız işlemin aynısını renkleri değiştirerek raflar için de yapın. Ardından rafları yerlerine yerleştirin.

8. Sandığı kurumaya bırakın ve uygun vidalar kullanarak alt kısmının 4 köşesine gelecek şekilde tekerlekleri monte edip yerleştirin.


Öneri: Kapının açma çengeline kartonpiyer kağıt, ponpon veya aynı tonlarda şeritler tutturabilirsiniz. yapanın ellerine sağlık çok güzel bir fikir bence ne kadar güzel bir şey eskiyi yenilemek
 
A

Abdullah

Yeni Üye
Çok parlak bir fikir bence de bu fikir mutlaka değerlendirilmeli...
 
Üst