1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kitle Erotizmi Ve Cinsellik

Konu, 'Cinsel Sağlık Bilgisi' kısmında sedacım tarafından paylaşıldı.

 1. s

  sedacım Yeni Üye

  Kitle erotizminin en iyi örneğini günümüzde pop şarkıcılarının konserleri vermektedir.
  aynı hareketleri tekrarlamaya başlamasının bir açıklaması yapılamaz…” Elvis Presley’in herhangi bir başkaldırı ya da devrim amacı gütmediği kesindir. Fakat, Rock ve pop türündeki müziğin erotik etkisinin genç kuşağın yaşama duygusun yaşlıları ürkütecek ölçüde güçlendirdiği ve yaşayış biçimlerini değiştirdiği gerçektir. Ayrıca caz müziğinin de bu değişikliğe katkısı çok önemlidir.
  Bu müziğin cinsel devrime katkısı psikanaliz kuramlarının katkısından çok daha büyüktür. Müzik, insanlarda belli bir çözülme ve açılmayı gerçekleştirmiştir. Böylece insaniarın o zamana dek uygunsuz, edepsiz ve müstehcen sayıldığı için dizginlenen duygu ve hareketleri artık özgürleşmiştir.
  KOKU
  Sinir sistemi için güçlü birer uyarıcı olan kokular, kullanılış ve” yapılışlarına göre canlandırıcı, uyuşturucu, gevşetici hatta bayıltıcı etkiler oluşturabilirler. Kokular kan dolaşımını, kalp vuruşlarını ve sindirimi etkilemektedirler. Bu nedenle koku duyusu cinsel işlevlerle çok yakından bağlantılıdır. Gerçekte beyindeki toku alma merkezi cinsellik siniri merkezine bitişiktir. Hayvan türlerinin pek çoğunda kokular karşı cinsi uyarma ve kendine çekme aracı olarak kullanılır.
  Gerçi çağımızda insanlar için görsel uyarımların daha önde geldiğ[FONT=Arial]i bir ger[FONT=Arial]ç[FONT=Arial]ektir. Fakat yine de modern erkek ve kad[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]n[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]n sahip oldu[FONT=Arial]ğ[FONT=Arial]u t[FONT=Arial]ü[FONT=Arial]m erotik olanaklar aras[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]nda koku, cinsel davran[FONT=Arial]ış[FONT=Arial]larda belirleyici bir etmendir, [FONT=Arial]ö[FONT=Arial]zellikle ilk kar[FONT=Arial]şı[FONT=Arial]la[FONT=Arial]ş[FONT=Arial]malarda ve yak[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]nla[FONT=Arial]ş[FONT=Arial]malarda koku, ki[FONT=Arial]ş[FONT=Arial]inin tepkilerini fark[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]nda olmadan belirler. “Evet” yada “hay[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]r” mesajlar[FONT=Arial]ı [FONT=Arial]g[FONT=Arial]ö[FONT=Arial]nderir. Cinsel kokular[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]ü[FONT=Arial]retmek,, bunlar[FONT=Arial]ı[FONT=Arial] alg[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]lamak ve bunlara tepki g[FONT=Arial]ö[FONT=Arial]stermek cinselli[FONT=Arial]ğ[FONT=Arial]in [FONT=Arial]ç[FONT=Arial]e[FONT=Arial]ş[FONT=Arial]itli yanlar[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]d[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]r. [FONT=Arial]İ[FONT=Arial]lkel uygarl[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]klar[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]n [FONT=Arial]ç[FONT=Arial]o[FONT=Arial]ğ[FONT=Arial]unda insanlar
  kendi bedenlerindeki koku olanaklarını güçlendirmek için bir takım hayvansal ya da bitkisel kaynaklı kokular kullanmışlardır.
  Kadın ve erkekler arasında da kesin koku farkları vardır. Fakat artık bedenlerimizin açık haya ve güneşten çok giysilerle temas halinde olması, kokuların ve dolayısıyla cinsiyet farkı belirtilerinin kısa zamanda bozulup çözülmesine neden olmaktadır. Bozulan kokuları gidermek için en etkili yol yıkanmaktır. Ayrıca deodoran denilen kimyasal koku gidericilere de sık sık başvurulmaktadır. Oysa derinin bu yabancı maddelere tepkisi her zaman pek hoş olmaz. Deri uzmanları yıkanrhaylayetinmenin sağlıklı olduğu görüşündedirler. Kadınların âdet devrine benzer bir şekilde feromon adı verilen kimyasal maddeler ürettikleri bilinmektedir. Son yıllarda feromonlarla ilgili pek çok hayvan deneyi yapılmaktadır.
  [FONT=Arial]ü[FONT=Arial]rkek ve kad[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]nlar[FONT=Arial]ı[FONT=Arial] cinsel bak[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]mdan harekete ge[FONT=Arial]ç[FONT=Arial]iren erkek kokusu ve kad[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]n kokusu bir feromon olabilir. Ama belki de kad[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]nlar[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]n koku ve parf[FONT=Arial]ü[FONT=Arial]m kullanma e[FONT=Arial]ğ[FONT=Arial]ilimi, evrimsel geli[FONT=Arial]ş[FONT=Arial]mesi s[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]ras[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]nda yitirdi[FONT=Arial]ğ[FONT=Arial]i feromonlar[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]n bir k[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]sm[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]n[FONT=Arial]ı[FONT=Arial] takviye amac[FONT=Arial]ı[FONT=Arial] ta[FONT=Arial]şı[FONT=Arial]maktad[FONT=Arial]ı[FONT=Arial]r. [FONT=Arial]Çü[FONT=Arial]nk[FONT=Arial]ü[FONT=Arial] di[FONT=Arial]ş[FONT=Arial]iler i[FONT=Arial]ç[FONT=Arial]g[FONT=Arial]ü[FONT=Arial]d[FONT=Arial]ü[FONT=Arial]sel olarak kokuya daha fazla d[FONT=Arial]üş[FONT=Arial]k[FONT=Arial]ü[FONT=Arial]nl[FONT=Arial]ü[FONT=Arial]k g[FONT=Arial]ö[FONT=Arial]stermektedirler[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]

   
 2. Yamesin

  Yamesin Yeni Üye

  Güzel bir bilgi ilgi çekici.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş