Kışın çocuklar nasıl giyinmeli?

Orko

Orko

Bilgi Sihirbazı.
Sonbahar ile Kış geçisin de özellikle ilk okul çocuklarının giyimlerine dikkat etmek gerekiyor. Okula yeni başlayan çocukların sabah evden çıkarken nasıl giyinmesi gerektiği kadar okul süresince beslenmesi de çok önemli zira kışın insan çok üşür ve gıda takviyesi üşümeleri engellemesi ile birlikte doğru giysi ile orantılı hastalıklardan uzak kalabilirler.
Oyun oynayan çocuklar.jpg

Çocuğumuzun sabah evden 07:00 de çıktığını düşünelim, okula gidine kadar ortalama 30 dakika zaman geçecektir, bu nedenle çocuğumuz atkı bere ve eldiven kullanarak okula gideceği zamanı değerlendirmeli. Okula girişden sonra üzerindeki eldiven bere ve mont gibi şeyleri çıkarıp yelek giymeli içerisinin ve dışarının havasına göre giyinerek vücudu ayarlamalılar. Kesinlikle ayazda çocukların dışarıda kalmasını engellemelisiniz.

Oyun çocukları kesinlikle üzerilerine sıkı giysiler almalı terleme durumunda kısa sürede giysilerini özellikle iç çamaşır atletlerini değiştirmeliler.Kışın çocukların akşamları dışarıda oyun oynamaması ve ev ve kapalı salon oyunlarını tercih etmeleri tavsiye edilir.
 
Murat

Murat

Yönetici
Kayın giyinin derdi rahmetli Annem. Kışın giyim açısından çok dikkatli olmak gerekiyor.
 
Üst