Kendinizi Mutlu Etmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

  • Konbuyu başlatan Kutup Yıldızı
  • Başlangıç tarihi
K

Kutup Yıldızı

Yeni Üye
Bir Parça Bitter Çikolata Yemek
Bir parça çikolatayı yavaş yavaş yemek kendinizi daha mutlu hissetmenize neden olmaktadır. Mutluluğun sırrı her gün bir dilim bitter çikolata yemektir. Sağlığa faydası ise kan basıncını düşürmek, kan akışını hızlandırmak ve iyi kolesterolü geliştirmek olarak bilinmektedir.

Lavanta Kokulu Bir Oda
İnsanlar yastık ve ceplerini güzel kokusu nedeniyle yaseminle doldurmaktadırlar. Yapılan araştırmalar sonucunda aromaterapinin faydalı olduğu söylenmektedir. Uçucu yağ ve doğal kokulu parfüm olarak bilinen lavanta ruh halimize olumlu etkide bulunmaktadır. Kısacası aromaterapilerle kendinizi şımartın.

Öpücük ile şımartın
İş yerinize giderken ve döndükten sonra sevdiğinize kocaman bir öpücük verin. Sadece öpücük ile stresi azaltıp, bağışıklık sistemini ve sevgilinizle aranızdaki bağları kuvvetlendirebilirsiniz.

Izgara Balık Yiyin
Izgara tavuk sadece damak zevkinizi artırmakla kalmamakta omega-3 yağ asitleri, yorgunluğunuzu almaktadır. Kalp sağlığınızı korumakta ve enerji depolamanıza yardımcı olmaktadır.

Manikür Yaptırın
Elleriniz arı gibi çalışıyorsa tırnaklarınıza manikür yaptırarak şımartın. Böylece kendinize özgüven kazanabilirsiniz. Tırnaklarınızı stres giderici olarak kullanabilir manikür yaptırabilirsiniz.

Komedi Filmi İzleyin
Göbeğinizi hoplata hoplata gülmek stresi almaktadır. Güzel bir komedi filmi izlemeye ne dersiniz? Kemal Sunal filmleri gülmenize yardım edecektir. Gülerek bağışıklık sisteminizi güçlendirip kan akışınızı hızlandırmaktadır. Ufak bir kıkırdama bile kan şekeri seviyenizi düşmekte ve sindirime yardımcı olmaktadır. Sadece içten bir kahkaha atarak stresinizi azaltabilirsiniz. Hemen bir komedi filmi açarak izlemeye başlamaya ne dersiniz?

Kettle Açık Tutun
Çayın stresi düşürdüğü bilinen bir gerçektir. Günde 4 bardak çay içenlerin daha düşük stres yaşadıkları ortaya çıkmıştır. Yeşil çay da aynı faydayı göstermektedir. Suyu ısıtıcıya koyup en sevdiğiniz çayı fincanınıza doldurmaya ne dersiniz?

Bol bol esneme hareketi yapın
Bol bol egzersiz yapın ve vücudunuzu esnetin. En sevdiğiniz TV programını izlerken bile vücudunuzu germe çalışmaları yapabilirsiniz. Bu hareket dolaşım sisteminizi düzenlemektedir, stresi azaltmaktadır. Esneme hareketlerini yavaş yavaş yapmalı her pozisyonda 10 saniye beklemelisiniz. Rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Doğayla İç İçe Olun
Baharın güzelliğini, sonbaharda dökülen yaprakların çıkardığı sesi ya da karlı havanın beyazlığını yaşamak için doğayla baş başa kalmaya ne dersiniz? Sokakların farkına varıp size verdiği huzuru hissedin.

Egzotik Meyve Alın
Farklı meyveler alarak tropikal meyvelerin damak zevkinizi geliştirebilirsiniz. Böylelikle hayatınıza renk katabilirsiniz. Böylece bağışıklık sisteminizi güçlendirerek moralinizi yükseltebilirsiniz. Antioksidan özelliği olan gıdalar, kalp sağlığınızı, diyabetinizi ve kanser riskinizi kontrol altına almaktadır.

Arkadaşlarınızı Arayın
Her gün arkadaşlarınızla görüşmek hayatla olan bağlarınızı kuvvetlendirmektedir. Dostluk sizi stresten uzaklaştırmaktadır. Kanepeye uzanıp en iyi arkadaşlarınızdan birisini arayıp biraz mutlu olmaya ne dersiniz?

Bebek Gibi Uyuyun
Yoğun bir günün ardından rahat çekilen iyi bir uykunun faydası çoktur. Uyku sadece yorgunluğa iyi gelmemekte öğrenmenin kalitesini arttırmaktadır. Uyku aynı zamanda hafızayı kuvvetlendirmektedir. Uzmanlar yetişkinlerin bile her gece 7-8 saat uyuması gerektiğini söylüyor. Geceyi yeterince dinlenerek geçirmek vücudunuzu daha çok sevmenize yardımcı olacaktır.

Hareket Edin!
Ruh halinizi düzeltmenin bir yolu da iyi bir uykudan geçmektedir. Yüksek enerji ve düzenli bir seks hayatı ile ruh halinizi düzeltebilirsiniz. Çevrenizde yürüyüşe çıkmak, çocuklarla oynamak, bahçe işleri yapmak sizi kendinize getirecektir. Hava çok soğuk olsa bile 10 dakika dışarıda vakit geçirmek beyninizi güçlendirmektedir.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Guzel öneriler. Mutlu olmak her insan icin ayri bence yani her insan kendisini nelerin mutlu ettigini arastirip o tur seyleri elinden geldigi kadar tekrarlamali. Her insan icin etkili olan bir formul vardir.
 
Üst