Kemal Kılıçdaroğlu Alevi Mi?

H

havvanur

Yeni Üye
kemal kılıçdaroğlu alevi mi,
kemal kılıçdaroğlu'nun mezhebi,
kemal kılıçdaroğlu alevi midir
 
T

tnraksy

Yeni Üye


Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mezhebi Alevi Mi

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Habertürk gazetesi ile yaptığı röportajda inancı ile ilgili konuşmalara net bir cevap verdi.Mezhebinin alevi olduğunu kesin bir ağızla söyleyen Kılıçdaroğlu bunun neden konuşulduğunu anlayamadığını ve bunun çok saçma olduğunu konuşmalarına ekledi.


İlk kez inancıyla ilgili konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ”Evet, Aleviyim. Bu ne zamandan beri suç sayılıyor bu ülkede” diye sordu.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonrası yeni anayasa, Kürt sorunu ve seçim sonuçlarıyla ilgili Habertürk gazetesine konuştu.Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

”Anayasa'nın ilk 3 maddesi haricinde vatandaşlık tanımı dahil tüm unsurları tartışmaya hazırız. Ülke neden parçalansın. Tam tersi, Türkiye demokratikleştikçe çekim merkezi oluyor.”

”Etnik kimlik ve din üzerinden siyaset yapmayı hep reddettim. Alevi'yim. bu ne zamandan beri suç sayılıyor bu ülkede”

”Öcalan'la görüşmeler, memleket için faydalıysa neden karşı çıkalım.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin seçim çalışmalarını takip eden gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi ve seçim sonuçlarını değerlendirdi. Sonuçları medya üzerinden tartışmanın doğru olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, eleştirilere açık olduğunu belirtti.

Kurultay istemenin veya istememenin ayıp olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, Kurultayı normal akış içersinde yapacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu sorulan bir soru üzerine, Genel Başkan dahil kimsenin koltuğu ömür boyu sürecek bir koltuk değil. MYK üyeleri için de bu geçerli. Yeri ve zamanı gelince her değişiklik yapılır” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu bir başka soruya da, Kimsenin kalbini kırdığımı zannetmiyor. Bana hakaretler yapıldı ama dava açmakla yetindim” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Anayasa değişikliği konusundaki bir soruyu da şöyle yanıtladı:

Anayasa değişikliğindeki düşüncelerimizi açıkladık. Ak Parti'nin tavrını bilmiyoruz. Bir görelim neyi değiştirmek istiyorlar. Sayın Erdoğan geldiğinde kapımız açık. Bizim beklediğimiz şudur. TBMM başkanı Anayasa değişikliği için çağırda bulunmalı. Kurulacak bir komisyonda her partiden temsilciler oluşmalı ve onlar çalışmaya başlamalı”.
 
Üst