Karakterinize Uygun Egzersizlerle Vücudunuzu Şekillendirmeye Ne Dersiniz?

  • Konbuyu başlatan denizfeneri
  • Başlangıç tarihi
D

denizfeneri

Yeni Üye
Kimi zaman sağlığımız için iyi olduğunu duyduğumuz her türlü egzersizi denemeye kalkarız. Peki bu egzersizlerin karakterinize uygun olup olmadığı hakkında bir fikriniz var mı? Karakterinize uygun egzersizleri öğrenerek vücudunuzu her zaman fit konumda görmek için hazırsanız bu yazıyı okuyarak harekete geçebilirsiniz.
Karakterinize uygun egzersizi bulmak için öncelikle kendinize birtakım sorular sormanız gerekmektedir. Mesela doğa sporları mı yoksa kapalı spor salonunda yapacağınız sporlar mı hoşunuza gider. Terleyerek yapacağınız sporlar size zevk verir mi? Yoksa yüzme gibi soğuk sporları mı tercih edersiniz? Öncelikle bunun analizini yaparak sizler için en uygun spor alanının ve spor türünün hangisi olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Bunu belirledikten sonra karar vermeniz gereken en önemli 2. nokta bireysel olarak mı yoksa grup olarak mı spor yapmaktan hoşlanacağınız gerçeğidir. Bu konuda karar verirken TV kanallarında en çok ilgi duyduğunuz sporlara karar vererek hangi sporu yapacağınız konusunda daha kolay karar verebilirsiniz. Hedefiniz olan kiloyu belirleyerek yapacağınız egzersiz türlerini ve ne kadar zaman diliminde idealinize ulaşabileceğinizi belirleyerek işe koyulabilirsiniz. Ona göre bireysel egzersiz aletleri alarak hedefinize her geçen gün daha çok yaklaşabilirsiniz.
 
Murat

Murat

Yönetici
Benim iç dünyam doğayı sever ve kapalı yerlerde spor yapmayı sevmem, bu nedenle salonlardan hep uzak kalmışımdır.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Egersiz yaparken insan zaten kendine özel yapmasi lazim, yani her insan farkli seyler sever sevmedigin bir yöntemle spor yaparsan cabuk bikarsin. Guzel bir konuya deginilmis ;)
 
Üst