Karakolda ifade vermek zorunda mıyız?

  • Konbuyu başlatan Murat
  • Başlangıç tarihi
Murat

Murat

Yönetici
Hangi olaylardan sonra karakolda ifade verilmesine gerek yok? İçişleri Bakanlığının yaptığı yeni bir çalışmaya dayanarak, hırsızlık, kapkaç ve gasp gibi suçlardan mağdur olan kişilerim ifade gibi işlemleri için artık polis merkezlerine veya jandarma karakollarına gitmelerine gerek kalmadan ifadeleri olay yerinde alınacak ve karakol çilesi bitecek.

Bu tür olaylarda olay yerinde olmayan kişiler ise Polisler ile uygun buldukları bir yerde ifade verecekler, gerekirse ifadelerini evlerinde verebilecekler.Engelliler için ise aynı durum söz konusu olurken, Olaydan zarar gören veya bilgi sahibi durumundaki kadınlarla ilgili işlemler ise kadın görevliler tarafından yürütülecektir.

Trafik kazalarında haksızlığa uğrayan kişiler ve şikayetçilerle ilgili işlemler bu kapsamda kaza yerinde yapılacak.Fakat söz konusu kişilerin sağlık durumları buna elvermiyorsa işlemler sevk edildikleri sağlık kuruluşlarında tamamlanması ile haklı olan şahısların polis merkezlerine gelmesine gerek olmayacak.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Karakol bu gibi islemlerde önemli bir yer ve genelde ifade vermek gerekiyor zaten bir olayin cözulmesinde ifade vermek cok önemli bir etken .
 
Üst