Kanserden koruyan besinler

A

Almira

Yeni Üye
7'den 70'e herkesin 'korkulu rüyası' haline gelen kansere çare yine doğadan geliyor. ABD Kanser Araştırma Derneği'nin son araştırması bunu bir kez daha kanıtladı.ABD'de düzenlenen Amerikan Kanser Araştırmaları Derneği toplantısında haftada 3 kez çiğ ya da az pişmiş lahana yemenin meme kanseri riskini azalttığı belirlendi.

KANSERLE savaşta etkili olduğu belirlenen 'süper yiyeceklerin' de sıralandığı toplantıda sunum yapan Florida A&M Üniversitesi'nden uzmanlar brokoliden elde edilen 'sulphoraphane' özünü cilde sürmenin kişiyi cilt kanserinden koruduğunu ortaya koydu.İşte kanser savaşçılarıLahana: Bol miktarda yendiğinde sindirim sistemini kansere karşı korur.Brokoli: İçeriğindeki 'sulphoraphane' isimli kimyasal kanserojen maddeleri yok eder.Sarmısak: Sarmısağa keskin kokusunu veren 'alilik sülfidler' hücrelerin hasara uğramasını engelleyerek kansere karşı korur.Kırmızı ve turuncu biber: C vitamini deposu olmasının yanı sıra (yarım kırmızı biber içeriğindeki kansere karşı koruyucu antioksidanlar sayesinde kanserden korur.Brezilya kestanesi: Selenyum açısından zengindir. Araştırmalar selenyum eksikliğinin kanser ve kalp hastalıkları riskini artırdığını gösterdi.Domates: Domatese kırmızı rengi veren likopin maddesi konserve ve sos halindeki domatesin prostat kanseri riskini azalttığını ortaya çıkardı.Soğan: Kan dolaşımını ve tansiyonu düzenlemenin yanı sıra kanserden de korur.Havuç: Antioksidan özellikli beta-karoten deposudur.Çilek: C vitamini açısından zengin olmasının yanı sıra kanserli hücrelerin büyümesini durdurmaya yardımcı olur.Ayçekirdeği: Güçlü bir antioksidan olan E vitamini açısından zengindir. Kabak çekirdeği ile birlikte yendiğinde vücuda yararlı omega-3 ve omega-6 yağları sağlar
 
Murat

Murat

Yönetici
Kanser gelişen hatay standartı ile baş gösterdi bir nevi teknoloji hastalığı diyebiliriz. Kanserojeren maddelere göz attigimizda bunu daha iyi anlayabiliyoruz.
 
Üst