1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kalbi dışarda doğan kuzu şaşırttı

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında denizz tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizz Yeni Üye

  Kalbi dışarda doğan kuzu şaşırttı
  Van'ın Saray ilçesinde kalbi vücudunun dışında doğan ve görenleri hayrete düşüren kuzu 15 gün yaşadıktan sonra bir kaza sonucu öldü.
  [​IMG]

  İlçe merkezinde yaşayan Habip Aydın'a ait koyun geçtiğimiz 10 Mart tarihinde kalbi gelişen ve atışı rahatlıkla gözlenen bir kuzu doğurdu.

  Kalp bir yere çarpmamalıydı

  Hayvan sahibi, kendisi gibi çevredeki vatandaşlar tarafından da şaşkınlıkla karşılan kuzuyu birkaç gün sonra kucağında minibüsle Özalp ilçesine getirerek veteriner Fevzi Aslantosun'a götürdü. Erkek cinsiyetteki kuzuya doğumsal anomali teşhisi koyan Veteriner Fevzi Aslantosun, konunun daha iyi incelenmesi, gerekirse ameliyat yapılın kalbin göğüs kafesine konulması için hayvanı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne sevk etti. Göğüs kafesi kapalı olan ve vücut dışındaki kalbi damarlarla iç organlara bağlı bulunan kuzu karşısında şaşıran ve ilk defa böyle bir durumla karşılaştığını söyleyen veteriner Aslantosun, sürekli atan kalbin bir yere çarpmaması gerektiği tembihinde bulundu.

  Ancak 15 gün yaşayabildi

  Hayvan sahibi Habip Aydın, yeniden Saray ilçesine götürdüğü kuzuyu bir süre sonra Van'a götürmeyi planladığını anlattı. Sağlığı hayli iyi olan ve ahırda annesini emen kuzunun 15 gün yaşadığını, daha sonra ölü olarak bulduğunu anlatan Aydın, bir zar içinde atan kalbin herhangi bir yere çarpması sonucu hayvanın kaza sonucu hayatını kaybetmiş olabileceğini belirtti.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Çok yazık çokta sevimli bir şey bu....
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş