Kahvaltı Yapmanın Önemi

  • Konbuyu başlatan Doktor Civanım
  • Başlangıç tarihi
D

Doktor Civanım

Yeni Üye
Sabahları kahvaltının önemi nedir?

Sabah kahvaltısı yapmanın önemi çok fazladır, ailece yapılan kahvaltılar ise hem vücud hemde ruh sağlığınızı etkiler. Sakın sizlerde sabahları kahvaltıyı ihmal edenlerdenmisiniz o zaman mutlaka neden kahvaltı yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Bir çoğumuz çok iyi biliriz ki kahvaltı gün içerisinde yapılması gereken en önemli öğünlerin başında gelir çevremize baktığımızda bunun tam tersi davranış sergileyen çok insan görüyoruz hatta sabah kahvaltısını öğlen yemeği ile birleştiren insanlar çok fazla özellikle benim etrafımda ailemde çoğu insan kahvaltı adı altında 12 den sonra yemek yiyor.

Ve bu insanlarda oldukça fazla görülen kilo fazlalığı düzensiz beslenmelerinin sonucu karşılaşılan en büyük sorunlardan birisidir.Sabah kahvaltı yapmadan güne başlayan insanlarda şişmanlığın oluşmasına zemin hazırlanmış oluyor. Halbuki düzenli,dengeli ve doğru beslenildiğinde yanlış beslenme alışkanlıkları ortadan kalkacaktır.Dengesiz beslenmenin önüne geçmek için sabah kahvaltısına ayrıca özen göstermeli mutlaka kahvaltı yapılmalıdır.

Sabah kahvaltısını yapmadan güne başlamayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin çok azda olsa kahvaltı yerini tutacak birşeyler yemelisiniz.

Kahvaltıda ağır besinler tüketmekten kaçınmalısınız.Klasik kahvaltı en güzel ve en besleyici olanıdır.Kahvaltı masanızda olması gerekenler Siyah zeytin,Beyaz Peynir mutlaka olmalı domates,salatalık yeşil biber ayrıca maydonoz olabilir.Ayrıca kahvaltı masanızda meyve ve sebze bulundurmalısınız böylece beynin enerji ihtiyacı olan glikoz salgılamasına yardımcı olursunuz.Bu şekilde uzun vadeli dengeli bir beslenme düzeni oluşturursanız kendinize daha sağlıklı olur ve kilo problemi yaşamazsınız.
 
B

Babet

Yeni Üye
Kahvaltısız evden çıkmamayı alışkanlık haline getirmek gerek.
 
Üst