1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kadınlarla aynı yatakta uyumamalı mı?

Konu, 'Erken Sağlığı' kısmında denizz tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizz Yeni Üye

  New Scientist dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, geceyi aynı yatakta geçiren çiftlerden erkeğin uykusu alt üst oluyor ve bu durum ertesi gün akli yeteneğini zayıflatıyor. Kadın ise uykusu daha derin olduğundan, yatağı paylaştığı erkek gibi olumsuz etkilenmiyor.
  Araştırmada 20′li yaşlardaki çocuksuz çiftleri inceleyen Viyana Üniversitesinden Profesör Gerhard Kloesch ve arkadaşları, her çiftten 10 gece birlikte, 10 gece ayrı uyumalarını istediler ve sonuçları kıyasladılar. Ertesi gün çiftlerden bazı kavramsal testlere yanıt vermesini isteyen ve stres hormonu seviyesini kontrol eden araştırmacılar, erkeklerin gece yanındaki kadından daha iyi uyuduğunu söyleseler de, testlerde en kötü dereceyi yaptıklarını, sonuçların aslında rahatsız ve huzursuz uyuduklarını gösterdiğini belirlediler.

   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Tamamen safsata aile hayatını yıpratmaya yönelik araştırmalar.
   
 3. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  bencede pek mantıklı değil
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi


  Mantikli gelmedi bana hic. Yakinda evli insanlara 2 ayri odada kalin diye haberlerde cikar. Tuhaf valla dunya nereye dogru gidiyorsa.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş