Kadinlarin Kabusu Tuylere Cozum

C

cokyaramaz

Yeni Üye
Kadınların en çok sorduğu soru “Ne yapmalı sabrınıza ve bütçenize en uygun olanı.İşte seçim sizin!

İnce tüyler

Genellikle dudak üstlerinde çenede ve yüzün yan taraflarında bulunan ve fazla belirgin olmayan ince tüylerin fazlalığı bazı kadınları sıkıntıya sokar.

Eğer bu bölgelerdeki tüylenme az ise en uygun yol sarartmadır. Sarartma için uygun losyon evde de rahatlıkla hazırlanabilir: Cam bir kaba 2-3 kaşık yüzde 36 yoğunlukta oksijenli su koyun birkaç damla amonyak ekleyin. Pamuklu bir çubuğu hazırladığınız losyona batırıp sarartmak istediğiniz tüylere sürün. 4-5 dakika sonra hafif bir kaşıntı duyduğunuzda bölgeyi bol suyla yıkayın ve kremleyin.

Eğer tüyler fazla ise sarartma hoş görünmeyebilir. Ayrıca koyu tende sarartılmış dudak üstü tüyleri beyaz bıyık gibi görüneceği için hiç estetik durmaz. Bu durumda en uygun çözüm ağda gibi yöntemlerle bu tüyleri temizlemektir. İz bırakabilecek metotlardan kaçının.

Koltuk altı

Vücudun hassas bir bölgesidir; çabuk kızarır. Bu nedenle seçeceğiniz metot önem taşır.

Bikini hattı

Özellikle deniz mevsiminde mutlaka temizlenmesi gereken bir bölgedir. Son derece hassas ve kızarmaya meyillidir. Küçük iltihaplara ve batık tüylere neden olacağı için tıraş bıçağı kullanmaktan kaçının.

Bacaklar

Derisi çok hassas olmadığı için tüm metotları kullanabilirsiniz. Yine de çok açık veya çok koyu tenliyseniz lazerli epilasyondan kaçının veya bu konuda uzmanlara danışın.

Kaşlar

Kaşlar yüzün genel görünümünde son derece etkilidir; bakışlara yumuşaklık veya sertlik kazandırır.

İdeal kaş biçimi burun kanatlarına paralel olarak başlamalı burun kanadı ile göz bebeği üzerindeyken kavis almalı ve burun kanadı ile göz ucunun yaptığı açıda bitmelidir. Bir kalemi şekildeki oklara uygun olarak yerleştirip ideal kaş biçiminizi belirleyebilirsiniz.

Kaşları alırken kullanılan en yaygın ve uygun metot cımbız kullanmaktır. Kaşlarınızı alırken:

- Başlamadan önce kaşlarınızı antiseptik bir losyon veya kolonya ile silin

- Acı hissini azaltmak için göz kapağınızı iyice gerin

- Asla kaşlarınızın üst kısmındaki tüyleri almayın

- Tüyleri tek tek ve çıkış yönüne doğru çekin

- İşleminiz bittikten sonra kaşlarınızın üzerinden tekrar losyon uygulayın ve talk pudrası sürün

- Eğer istediğiniz şekli bir türlü veremediyseniz ısrar etmeyin; kaşlarınız düzeltmeye çalıştıkça gereğinden fazla incelebilir. Bırakın ve en kısa sürede bir estetisyenden yardım alın.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Epilasyon yönteminin etkili olabilecegini bende duymustum. Kadinlarin kabusuda bitmiyor mubarek =D
 
Üst