Kadınlar iyi SMS yazan erkek istiyor !

N

Nicole

Yeni Üye
Kadınlar artık güzel söz yerine, partnerlerini yazdıkları SMS’lere göre seçiyor.İngiliz The Daily Express gazetesinin haberine göre kadınlar, artık ‘güzel söz’ ya da ‘bir demet çiçek’ yerine potansiyel partnerlerini yazdıkları SMS’lere göre seçiyor.

SMS Bilgi Hizmetleri’nin 2 bin kişi arasında yaptığı araştırma sonuçlarını aktaran gazete, kadınların komik ve heyecan verici SMS yazabilen erkeklerden hoşlandığını yazdı.

Araştırma sonuçlarına göre, 4 kadından 3’ü, bir erkeğin kişiliğinin SMS’inden anlaşılabildiğini düşünüyor. Bir kadını etkilemek için en popüler ‘SMS stili’nin ise orta uzunlukta, komik ve akıllıca yazılmış mesajlar olduğunu belirten gazete, kadınların yüzde 68’inin bunu çekici bulduğunu ifade ederken, yüzde 23’ünün, ‘kısa ve aptalca’ yazılan mesajları ‘çok itici’ bulduğunu kaydetti.

Erkeklerin ise tercih ettikleri stil, kısa yazılan, duygu yansıtmayan mesajlar. Kadınların yüzde 56’lık çoğunluğu ise bunu etkileyici bulmamakla beraber karşıdaki kişinin karaktersiz ya da tembel olduğunu düşünüyor. Araştırma sonuçlarının en çarpıcı sonucu ise, kadınların, yazısını harf çıkartarak kısaltan erkeklerden hiç hoşlanmaması. Kadınların yüzde 63’ü bu yazı tarzını ‘çocukça’ ve ‘aptalca’ buluyor. Öte yandan SMS metninde imla hatası yapan erkekler, kadınların yüzde 41’i tarafından ‘akılsız’ olarak nitelendiriliyor.

Hoşlandıkları bir erkeğe mesaj yazarken ortalama 15 dakika düşündüğünü söyleyen kadınların oranı ise yüzde 76. Mesajı yazdıktan sonra onay almak için önce kız arkadaşlarına yollayan kadınların oranı yüzde 38. Ayrıca mesajlarını ortalama 2 saat bekletip merak uyandırmak isteyen kadınların oranı yüzde 63.
 
DeLi Bebek

DeLi Bebek

Yeni Üye
hayatımda bu kadar saçma sapan 1 şey duymadım. ama yazdıkLarına göre doğrudur herhaLde.

Tanrım şu hemcinsLerime akıL verdin bari nsL kuLLanacakLarına da göster! (tövbe töbe)

 
Üst