Kadehleriniz için kolye yapın

  • Konbuyu başlatan Nehir
  • Başlangıç tarihi
Nehir

Nehir

Admin
Yazla birlikte bahçede mangal ve şarap partileri başlıyor. Peki gelen misafirlerimize ikram ettiğimiz şarap kadehlerinin birbiriyle karışmaması için şık bir çözüme ne dersiniz?

Malzemeler: Renkli boncuklar, sarkan kolye ucu aksesuarları, mumlu ip, birleştirme burgusu ve pense.

Mumlu ipin ucuna önce birleştirme burgusunun yarısını geçirip birkaç düğüm atın. Düğümün burgunun içinde kalmasına dikkat edin. Sonra istediğiniz renklerde boncukları arka arkaya geçirin.

Dizdiğiniz boncuk 45 cm'yi bulunca birleştirme burgusunun diğer yarısını ipten geçirin ve yine düğüm içinde kalacak şekilde birkaç düğüm atın ki burgunun deliğinden kurtulup dağılmasın.

Sonra kolye ucu gibi sarkan farklı malzemeleri dizdiğiniz boncukların ortasına gelecek şekilde takın. Şarap kadehinin bileziklerinden biri hazır.

Hepsine ayrı ayrı sarkan bir kolye ucu aksesuarı taktığınızda kadehleri ayırmak çok kolay olacak. Sarkan aksesuarlarda değişik alternatifler kullanılabilirsiniz. Burçlar ya da taşlı isim başharfleri de hoş bir şeçenek olabilir.

Kaynak: Evim Dergisi
 
Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
valla güzel fikirmiş bu kadeh süslemeleri. Evlilik aşamasında olanlar için bence güzel fikir. bence ev ortamında isteyenler kendileri bile yapabilirler. bende bir kaç model buldum ekleyeyim dedim.

kadeh-bardak-suslemeleri-1.jpg
kadeh-bardak-suslemeleri-2.jpg
kadeh-bardak-suslemeleri-3.jpg
kadeh-bardak-suslemeleri-4.jpg
kadeh-bardak-suslemeleri-5.jpg
kadeh-bardak-suslemeleri-6.jpg
kadeh-bardak-suslemeleri-7.jpg
kadeh-bardak-suslemeleri-8.jpg
kadeh-bardak-suslemeleri-9.jpg
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Cok guzel duruyorlar, yaz yaklasirken bu konuyu hatirlicam belki birseyler yapmaya calisiriz bizde :)
 
Üst