Jamaika Gülü Hibiskus Çayının Faydaları Nelerdir?

Murat

Murat

Yönetici
Halk arasında jamaika gülü olarak bilinen gerçek adı hibiscus sabdariffa bitkisinin yetiştiği yer Orta Amerika, Güney Amerika'dır.

Hibüsküs bitkisi Jamaika’da zencefil ile birlikte karıştırılıp, çay veya soğuk içecek olarak tüketilmesi tavsiye edilir. Hibiskus çayı ekşi çay olarak da biliniyor. Hibüsküs bitkisi kafeinsiz bir bitkidir yüksek C vitamini içerir bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarar. Amerika'da özellikle de Kaliforniya eyaletinde en popüler çaylar arasında yer alan Hibisküs çayı tüm dünyada yaygın olarak kullanılmakla birlikte Ülkemiz de de tüketilmektedir.

Jamaika gülü özellikle tansiyonu düşürür, Tip 2 diyabette yüksek kan basıncını düşürmek için kullanılmaktadır, Bağışıklık sistemini güçlendirdiği biliniyor,Antioksidandır,Kolesterolü düşürür,Mide kanserine karşı koruma sağlar,Şişliği alır,Sindirim sistemini çalıştırır, Kalp ve karaciğer hastalıklarına karşı kullanılır,Kilo vermeye yardımcı olur. Sağlıklı günler.
 

Ekli dosyalar

Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Valla ilk defa duyuyorum, farkli çaylarin bukadar vitaminli oldugunu bilmiyordum insanoglu icin. Cay icmek gerek bol bol.
 
Üst