Isparta'da Nerelere Gidilir? Isparta'dan Dönerken Ne Almalıyım!

elnur

elnur

Yeni Üye
Isparta gezilip görülmesi gereken Türkiye'nin en güzel illerinden bir tanesidir. Isprta denildiği zaman pek çok kişinin aklına gül gelmektedir. Isparta doğumlu biri olarak ben bile adımı Isparta'ya layık almışım (Ayşegül):). Isparta'ya gittiğiniz zaman nereleri gezeceğinizi bilmiyorsanız ( Isparta'da nereleri gezmeliyim )ve dönerken hatıra olarak ne almalıyım diye merak ediyorsanız yazımı okuyarak fikir edinebileceğinizi belirtmek isterim.

isparta.jpg


Isparta merkezde Firdevs Bey Bedestenine, Üzüm pazarına, Halı Sarayına; Mimar Sinan Caddesi üzerinde gül ürünü satan mağazalara; Eğirdir'de Dündar Bey Pazarına; Yalvaç'ta Rampalı Çarşıya uğramadan gitmemelisiniz. Buralarda gezerken hediyelik ürün için ne alacağınıza da karar verecek; harika hatıra ürünler bulabileceksiniz.

GULURUN-2.jpg


*Gül ürünleri ve el dokuma halılarını her mevsim alabilirsiniz. Gül kremi, gül lokumu, gül reçeli, gül suyu, gül yağı, gül kokulu tesbih... Birçok seçenek karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz Mimar Sinan Caddesi üzerinde yer alan Halı Sarayı'nda minyatür el halılarından da hediye olarak alabilirsiniz.

el_dokuma_hali_108.jpg
 
Murat

Murat

Yönetici
Isparta halısı iyidir ancak el emeği olduğundan pahalı olur. Gül kremi orijinal bulursanız süper olacaktır.
 
Üst