İncesaz Biyografi-İncesaz Kimdir?

A

Almira

Yeni Üye
İncesaz RESİMLERİNCESAZİncesaz'ın tarihi Murat Aydemir Muammer Ketencoğlu akordeonla ve Uğur Işık viyolonselle katkıda bulundu. Ketencoğlu ve Işık'ın katkıları sonraki tüm albüm çalışmalarında da sürdü.

1999 - 2001 yıllarında grup Türk televizyon tarihinin iz bırakan dizilerinden birine müzik yaptı: İkinci Bahar. Bu dizinin artık piyasada tükenen soundtrack albümü de 2000 yılında yayınlandı (Post Müzik). İkinci Bahar albümü karma bir albüm olduğu için grubun daha ilk albümden benimsediği numaralamaya girmedi. Bu süreçte gruba vurmalı çalgılarda Ahmet Özbilen ve Hüseyin Tuncel katkıda bulundu.

2001 yılında bas gitarda Akın Aral'ın da katılmasıyla üçüncü incesaz albümü ortaya çıktı: "iki / Eylül Şarkıları" (Kalan Müzik 2002). Bu albüm ağırlıklı olarak bir şarkılar albümüydü ve şarkıları TRT İstanbul Radyosu'nun değerli ses sanatçısı Melihat Gülses okuyordu.

2003 yılında vurmalı çalgılarda Engin Gürkey incesaz'a katıldı (bu katılım iki albüm boyunca sürdü). Bu ekiple üçüncü albüm tamamlandı ve Mayıs 2004'de yine Kalan Müzik tarafından yayınlandı: "üç / İstanbul'a Dair". Albümde ilk kez klasik yaylı çalgılar dörtlüsünün (kemanlar: Cihat Aşkın ve Hakan Şensoy düzenlemeler ve armoni anlayışı çağdaş çizgiden geri kalmıyordu.

2001 - 2005 yıllarında incesaz atv'de yayınlanan "Ekmek Teknesi" (yönetmen: Metin Günay) ve TRT'de yayınlanan "Çınaraltı" (yönetmen: Andaç Haznedaroğlu) dizilerinin müziklerini yaptı.

Dördüncü albüm yüzyıl başlarının zevkini ve modasını yansıtan tangolardı ve vurmalı çalgıların bu albümde öne çıktığı duyuluyordu.

2006 Mart ayından bu yana incesaz Kanal D'de yayınlanan Sev Kardeşim dizisinin müziklerini yapıyor.

incesaz Cengiz Özkan. Bu yeni çalışmanın 2007 ilkbaharında yayınlanması bekleniyor.

Yeni albüm çalışması ve 2006 konserleriyle birlikte gruba Engin Gürkey'in yerine öğrencisi ve yeğeni Türker Çolak katıldı.

İncesaz'ın bugüne kadar çeşitli projelerde birlikte çalıştığı solistler arasında (alfabe sırasıyla)Sezen Aksu
Güzin Değişmez
Melihat Gülses
Gülcan Kaya
Çiğdem Yarkın
Zuhal Olcay
Oya - Bora
Cengiz Özkan
Leman Sam
Dilek Türkan
Münip Utandı
Aşkın Nur Yengi
bulunuyor.

incesazMurat Aydemir lavta
Derya Türkan kemençe
Taner Sayacıoğlu kanun
Akın Aral bas gitar
Türker Çolak vurmalı çalgılar
Cengiz Onural buzuki
MÜZİKLERİNİ YAPTIKLARI TV DİZİLERİİkinci Bahar Yönetmen: Türkan DeryaEkmek Teknesi Yönetmen: Metin GünayÇınaraltı Yönetmen Andaç HaznedaroğluSev Kardeşim Yönetmen: Cankat ErginBELGESELLERRum Okulları Yönetmen: Enis Rıza SakızlıEge'yi Düşünmek Yönetmen: Enis Rıza SakızlıOrada Bir Köy Var Uzakta CNN
MAİL ADRESLERİ VE İLETİŞİMinfo@incesaz.com.: incesaz resmi web sitesi :.

biyografilerde şahsi görüş olmaz ama incesaz mükemmelin ötesinde bi grup bence çok fazla dinlenmeli ve müziğin büyüsüne kapılıp uçup gitmeli...En beğendiğim şarkıları ise ÇOK AŞIĞIN VAR DİYORLAR mutlaka dinleyin...eminim hatırlayacaksınız çünkü ıhlamurlar altındada bi kaç bölümde çalımıstı
 
Üst