İbrahim Erkal Biyografi-İbrahim Erkal Kimdir?

A

Almira

Yeni Üye
Erzurum’un Narman İlçesinde doğdu. Altı kardeşin en büyüğüdür. Babası Ziraat işçiliğinden emekli annesi ise ev hanımıdır. İlk ve Orta öğrenimini Narman’da 18 Mart İlköğretim okulunda çıkmaya başladı. 1992 yılında Tekirdağ ve Kumbağ ilçesinde aynı şekilde bir yıl çalıştı. Bu esnada ilk albümü TUTKU’nun şarkılarını tamamladı. 1992’nin sonunda Tekirdağ’dan İstanbul’a dönüp “Telden Dile Müzik Merkezi”ndeki öğretmen arkadaşları ile Tutku albümünü yaptı. Elinde hazır albümüyle hayatında ilk kez Plakçılar Çarşısına gitti.

Eserlerini bir çok plakçıya dinletmesine rağmen olumlu bir sonuç alamadı. Vazgeçip Erzurum’a dönmek üzereyken rastlantı sonucu İskender ULUS’la tanışan İBRAHİM ERKAL’ın A BEBEĞİM vs. )

90 dakikalık Temel GÜRSU’nun yönettiği “CANISI” filmi ve ardından 26 bölümlük “CANISI” dizisi televizyonlarda rating rekorları kırarak defalarca yayınlandı.

Bu süre zarfında İbrahim Erkal besteleri Burhan Çaçan sanatçının eserlerini verdiği isimlerden bazıları oldu. 1997’de “SIRILSIKLAM” adlı dördüncü albümü ile olağan üstü satış grafiği yakaladı. Akabinde Temel GÜRSU’nun yönettiği 32 bölümlük “SIRILSIKLAM” dizisi ile başarısını devam ettirdi.

“DE GET YALAN DÜNYA” Beşinci albümüydü. ERKAL bu albümde NASIL SEVMİŞTİM tasavvufla her zaman yakınen ilgilendi ve her zaman bu felsefeyi şarkılarıyla hayatına yansıttı.

Hobileri arasında seyahat etmek fotoğraf çekmek ve bahçesi ile ilgilenmek yer almaktadır. Bunun akabinde fobileri ; yükseklik ve aşırı hızdır..

Ekim 2003’te dünya evine girdi Temmuz 2004’te Dilara isimli bir kızı oldu.

İbrahim Erkal 2004 yılında en iddialı albümlerinden biri "Gönül Limanı"nı müzik marketlere sundu...
 
Üst