1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hz. Ali Dağı gerçek mi?

Konu, 'Türkiyem ve Şehirlerimiz' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Son zamanlarda sosyal medya üzerinden yapılan bilgi kirliliği bu sefer İslam Halifesi Hz. Ali adına paylaşılan aslan figüründe dağ resmi ile başka bir boyut kazandı.

  Antalya ilimizin Elmalı ilçesinde iddia edilen bu fotoğraf aslında kısmen gerçek bir bölümü ise photoshop aşağıdaki iki resimde görüleceği üzeri dağa monte edilmiş resim Avrupa ülkelerinde Macaristan'da turistler için yapılmış tamamı ile el yapımı bir eserdir.

  Photoshop marifeti ile dağ şeklini alan görsel.
  Hz Ali dagi.jpg

  Macaristan'da bulunan gerçek eser.

  Macaristan aslan.jpg

  Fotolarda görüldüğü üzere görsellerin Hz. Ali ile herhangi bir alakası olmadığı gibi Hz. Ali'nin bu tür çakma efsanelere de ihtiyacı yoktur.
   
 2. Ottoman

  Ottoman Bölüm Yöneticisi

  Buna benzer bir çok uyduruk hikaye ile insanları etkilemeye çalışıyorlar. Oysa dediğiniz gibi Hazreti Ali ve onun gibi yüksek karakterdeki insanların bu tür şeylere ihtiyacı yok.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Böyle seyler uydurmaya calisan insanlari ciddi derecede kiniyorum, bizleri aydinlatip bilgi verdigin icin tesekkur ederim Murat abi.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş