Her Türk Gencinin Bilmesi Gereken Yemekler

ender

ender

Yeni Üye
Partnerinizi etkilemenin bir yolu da yemek yapmaktır. Ona annesinin yaptığı, sevdiği bir yemeği ya da çocukken en çok yemeyi sevdiği yemeği yaparsanız onu mutlu edebilirsiniz. İşte size birkaç yemek önerisi:
cobansalata.jpg

*Çoban salata: Her yemeğin yanında olmazsa olmaz olarak yer alan harika bir çoban salata yaparak hem ona yardımcı olmuş olursunuz; hem de midesini+ kalbini fethedebilirsiniz:)

*Mantı da vazgeçilmez listesinde yer alan harika bir yemektir. Mantı açamam o da nerden çıktı demeyin, en azından hazır mantı alıp yoğurtlu ve soslu hazırlayıp sevdiğinizin yüzündeki ifadeyi görün.
mercimek-çorbası-3.jpg

*Mercimek çorbası da en sevilen çorbalar arasında yer almaktadır. İşten yorgun dönen eşinize harika bir mercimek çorbası sunarak onu mutlu etmeye ne dersiniz?
yalanci-tavuk-gogsu-560x300.jpg

*Sütlü tatlılar arasında yer alan tavuk göğsü tatlısını yaparak eşinize ellerinizle yedirmeye ne dersiniz?

*Sucuklu yumurta kahvaltı sofralarının vazgeçilmezidir ve aşağıdaki harika çay ile mükemmel olacaktır:)
fft99_mf2403217.Jpeg

*Demleme çay ile de sevdiğinizin kalbini çalabilirsiniz. Emin olun yorgunluk üzerine yapacağınız harika demli bir çayın yerini hiçbir şey tutmaz. Çay demlerken ben karanfil ve çubuk tarçın da ilave ediyorum. Emin olun o tadı hiçbir şeye değişmem.

*Her yemeğin yanına yakışan pirinç pilavı da vazgeçilmez lezzetler arasında yer almaktadır. Bu lezzeti tane tane yaparak harika bir yemek yiyebilirsiniz.
ekmek_kadayifi.jpg

*Tatlı sevenler için tam bir biçilmiş kaftan olmuş olan ekmek kadayıfı da harika bir tatlı sunumu olacaktır. Yapımı zor olsa da siz bir kere deneyin. Emin olun sevdiğim yapmış diye partneriniz bu tatlıyı bayıla bayıla yiyecektir.

*Menemen de herkesin sevdiği ve asla hayır demediği bir tattır.

maxresdefault.jpg


*Hiç kimse annesinin güvenli kucağında yediği irmik helvasının tadını unutmaz. Partneriniz annesini anımsadıkça size daha çok bağlanacak; bu tatlının tadını unutmayacaktır.
ispir.jpg

*Pilav ve turşu yanına yakışan en güzel lezzetler arasında yer alan kuru fasulye yapmayı da mutlaka öğrenmelisiniz.
dsc_0108.jpg

*Yanında pilav ve cacığı ile yenebilecek harika bir lezzet olan karnıyarık da bilmeniz gereken yemekler listesinde yer almaktadır.
DSC00688.JPG

*Anne keki denebilecek çayın yanında müthiş bir lezzet olan sade- kakaolu kek yapmayı biliyorsanız sevdiğinizi mutlu edebilecek bir tarif daha cepte demektir:)
kisir-tarifi-1.jpg

*Türk mutfağının en sevilen ve en pratik yemekleri arasında yer alan kısır da oldukça basit bir yemek olacaktır. Kısır ile de sevdiğinizin yüzünü güldürebilirsiniz.
 
Üst