1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hemichromis bHemichromis guttatus (Mücevher Cichlid)

Konu, 'Akvaryum' kısmında sedacım tarafından paylaşıldı.

 1. s

  sedacım Yeni Üye

  Hemichromis bHemichromis guttatus (Mücevher Cichlid)


  [​IMG]This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768.[​IMG]

  Latince Adı: Hemichromis guttatus

  Habitatı ve Anavatanı: Sahelo-Sandanian bölgesindeki tüm nehirler.

  Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.

  Davranış Biçimi: Orta derecede agresif.

  Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif.

  Yüzme Seviyesi: Dip - Orta

  Cinsiyet Ayrımı: Cinsiyet ayrımı pek kolay değildir. Erkeklerin renkleri daha parlak, kırmızılıkları daha koyudur. Dişileri nispeten daha küçük boyda ve renkleri daha soluktur.

  [COLOR=black][B]Üreme:[/B] Düz yumurta dökerler. Eş tuttuktan sonra her 3 haftada bir yüzlerde yumurtlarlar. Yumurtaları beraber korurlar ve tehlike anında yuvayı taşırlar. Bir kaç genç balık koyup balıkların eşlerini seçmesi sağlanmalıdır.

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Sıcaklık:[/B] 26 °C

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Fazla Büyüdüğü Boy:[/B] 12 cm

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Az Akvaryum Hacmi:[/B] 120lt

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Zorluk Seviyesi:[/B] 2

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Genel Yorum:[/B] Cichlide yeni başlayanlara önerilen bir türdür. Üreme zamanı çok agresifleşirler ve vücudu, özellikle de ağız bölgeleri fotoğraftaki erkek balık gibi kızarır. Canlı yem takviyesi üremlerini olumlu yönde etkileyecektir. Mücevherler kazıcı balıklardır bitkileri sökebilirler, bu yüzden bitkiler iyi sabitlenmelidir.

  [B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Bilgilerin Açıklaması[/COLOR][/FONT][/B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Davranış Biçimi:[/B] Balıkların karma tanklardaki davranış biçimidir. Üreme döneminde hemen her canlının daha saldırganlaştığını göz önünde bulundurmak gerekir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Yüzme Seviyesi:[/B] Balığın doğal şartlarda nerede yüzdüğü ile ilgili bilgidir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Fazla Büyüdüğü Boy:[/B] Balığın geldiği en büyük boydur. Genellikle bu boya gelmesi zorken, bazı bireylerin bu boyu geçtiği de görülebilir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Az Akvaryum Hacmi:[/B] Balığın karma tankta rahat yaşayabilmesi için gerekli minimum hacimdir. Üretim tankları gibi 2 balığın bulunduğu durumlarda daha küçük tanklar kullanılabilir. Sırasıyla; balığın ortalama boyuna, hareketliliğine ve narinliğine bakılarak değerlendirilmiştir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Zorluk Seviyesi:[/B] 1 en kolay, yeni başlayanlar için uygundan. 5 en zor, sadece uzman akvarisltere uzanan balığın akvaryum şartlarında beslenmesini zorluğu ile ilgili bilgi.[/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/color][/font][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
   
 2. Nursena

  Nursena Admin

  cok yazılı guzel bilgili...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş