Havuç Suyunun Faydaları Nelerdir

  • Konbuyu başlatan dr.zekiye
  • Başlangıç tarihi
D

dr.zekiye

Yeni Üye
Havucunun faydalarını bilmeyen yoktur, Peki Havuç Suyundaki Şifa hakkında bilginiz varmı, İşte bu Makalemizde Havuç suyunun yararlarını öğrenecegiz.

Kış aylarının en bol bulunan sebzelerinden havuç ve havuç suyu sağlıklı beslenmede oldukça önemlidir. Zengin vitamin ve mineral içeriği ile vücudun günlük gereksinimini karşılamaya büyük ölçüde yardımcı olur.

Vücudumuza daha birçok yönden faydası olan havucun en önemli 10 faydasını Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman sıraladı.

Havuç ve havuç suyu az kalori içermesine rağmen besleyicidir. Zayıflamada ve kilo korumada etkilidir. Ara öğünlerde 1-2 küçük havuç yenilmesi tokluk hissi sağlar.

Karaciğer fonksiyonlarının korunmasında, sindirim sistemi üzerinde oldukça etkilidir

İçerdiği E vitamini ile kanser oluşumunu engeller.

Yaşlanmaya bağlı oluşan ağrı ve sızıları havuç suyu içerek azaltabilirsiniz.

Doğal A vitamini kaynağı olduğu için göz sağlığını, görme gücünü artırır. Kemik bozuklukları ve osteoporoza karşı etkilidir.

Potasyum ve posa içeriği ile kolesterole, hipertansiyona karşı savaşır.

Havuç suyu güçlü bir antioksidant olan beta- karotenden zengin olduğu için hücre dejenerasyonunu önler. Yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Biraz limon ve zeytinyağı ekleyerek hazırlanan havuç salatası zihni açar, öğrenmeyi hızlandırır.kaynak:elmaelma.com
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Havucu normal olarak yemeyi cok severim, ancak havuc suyunu cok icmem sebebine gelirse havucu rendelerken bardagin icinde kirintilar kaliyor, nasil desem ufak ufak havuc seyleri böyle bogazinda takiliyor insanin, onlari sevmiyorum pek :D
 
Üst