Halil İbrahim Babür Kimdir?

Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
Halil İbrahim Babür Kimdir?
Halil İbrahim Babür 'ün hayatı
Halil ibrahim babür biyografi

6 Haziran 1987 yılında Bitlis’te doğdu. 3 yaşına kadar burada yaşadıktan sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti.

İlk ve Orta Öğrenimini, Üsküdar’ın Selimiye İlköğretim Okulun'da tamamladı. Küçük yaşta futbola olan ilgisiyle birlikte amatör bir kulüpte futbol oynamaya başladı. Bu sırada Üsküdar Burhan Felek Lisesi’ne Lise Öğrenimi için kayıt yaptırdı. Tiyatroyla bu okulun 2. senesinde başladı. Yaprak Dökümü, Gergedanlar, Martı gibi oyunlarda küçük roller ve dışarıdan faal sorumluluklar almayı tercih etti.
Mezun olduktan sonra 1 sene kadar AÇOK adlı özel bir tiyatro grubunda yer alan Babür, birden fazla karakter ile çeşitli oyunlarda oynadı. Daha sonra mezun olduğu okulun oyunlarını yönetmeye karar verdi ‘Kral Ölüyor’ adlı oyunu hocasıyla beraber yönetip, çeşitli ödüllerle, yaptığı işi pekiştirdi 2005 yılının yaz sezonunda, Eftal Gülbudak’ın yönettiği ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Uluslar arası ‘Mekân Tiyatro Festivali’ adı altında oluşturulan ‘Köy Seyirlik’ oyunlarında oyuncu olarak yer aldı. AÇOK’ tan ayrılmasıyla beraber, Erdal Cindoruk yönetimindeki İstanbul Yeni Sahne tiyatrosuna oyuncu olarak adım attı. Ayrıca bunların yanı sıra; öykü ,şiir ve makale yazmaktadır. 2008 yılında profesyonel olarak dizi filmlere adım attı.

Şuanda da Pis Yedili dizisinde oynamaktadır.

Alıntı
 
M

Misafir

Misafir
bn halil ibrahim babürün bitlisli olduğunu bilmiyodum ama gerçektende çok başarılı biri ayrıca ykşıklı hrks onu özeniyo gerçektende bitlisli olduğu belli çünkü yakışıklı:D:D:Dallah onA hayırlsını nasip etsin ONA BURDAN başarılar diliyorum
 
T

tehimne

Misafir
seni azerbaycandan izlyorum seni icin kizlar olume bile gider offfffff soylemez.bende onlardan biriyim asigim sana anla bunu guzlelligine deyil kalbine asigim.kalbine degil,gozundeki cikan kivilcima asigim halil belki bunu okuyamayacaksin belki offf deyip vaz geciceksin ama ben kalbimde yasayan birisine of deyip de vaz gecmem belki seni 1 defa bile olsun gormeyecegim ama ama ama ben sana asigim sense belki baskasina ahhhhhh.rol icabida olsa senin gulcanla opusdugunu ona iyi soz soyledigini gorunce insan kotu oluyor halil:(.hoscakal sozu bana agir geliyor seni seviyorum sevgilerle tehmine.pis yedili guclusunuz aynen boyle devam ediniz.:cool:
 
M

Misafir

Misafir
Oyunculuk konusunda çok başarılı biri bence ben şahsen halil ibrahim babür için izliyorum pis yediliyi :D Ve söylemeden geçemeyeceğim çok yakışıklı <3 :)
 
M

Misafir

Misafir
ayyyy ne güzell bende bitlisliyim aynı zaman da bilmiyodum yakışıklıda ne güzellll:eek::rolleyes:BİTLİSLİSİN HALİL İBRAHİM HA vay be
 
E

ebrarHalil

Misafir
halil babür seni çok seviyorum istanbula gelince seni bulucm foto çektirip imzanı alıcaamm çok tatlısınn bnden çok hayranını bulamazsınn seni hrkesen çok bn seviyorummm ve hakkındaki herşeyi biliyorumm :) ;)
 
M

Misafir (2)

Misafir
adşım çok iyi bir oyuncu sewerek izliyorum ve ona hayatında başarılar diliyorum..
 
Üst