Gwendoline Christie Kimdir ?

!pek

!pek

Admin
Gwendoline Christie 1978 doğumlu İngiliz aktris ve modeldir. Londra’da yaşamış Christie Game of Thrones ve Star Wars gibi popüler filmlerde rol almıştır.
Gwendolie Christie ve Kariyeri

Christie’nin 1.91m boyunda ve sürükleyici bir fiziğe olması Polly Borland adlı fotoğrafçının dikkatini çekmiştir. Borland 2002-2008 yıllarında “Tavşan” adlı bir resim serisi üretmiştir. Fotoğrafların çoğunda Christie çıplak poz vermiştir. Christie’ye göre bu tarz fotoğraflar çektirmek başlarda vücuduna alışmak için iyi bir us gibi görünse de daha sonra böyle bir şey yaptığı için vicdan azabı duymuştur.
2011 yılına dek genel olarak modellik ve tiyatro ile uğraşan sanatçı, Game of Thrones’ın ikinci sezonunda Brienne of Tarth adlı savaşçıyı canlandırması için önerge almıştır. Fiziğinin bu rol için ideale yakın olmasına rağmen kendisinden daha adaleli görünmesi istenmiştir. Rol için sıkı bir antreman programı uygulayan Gwendolie Christie, takriben 6.4 kilo adale kütlesi yapmayı başarmıştır. Rol için hem soy binme, kılıçla dövüşme ve kafes dövüşü eğitimleri de almıştır. Brienne rolündeki başarılı performansı baştan sona 2013 yılında düzenlenen Satürn Ödüllerinde “En İyi Yardımcı Bayan Oyuncu” seçilmiştir.
2015 yılında Arzu Oyunlarının son serisinde Kaptan Lyme’i canlandırmıştır. Yine 2015 yılında Yıldız Savaşları Kuvvet Uyanıyor filminde Kaptan Phasma rolünü canladırmıştır. Bu serinin 8.filmde de yeniden bu rolü oynayacaktır.

Gwendoline Christie

Gwendolie Christie Hakkında Özetle

28 Ekim 1978’de İngiltere’nin West Sussex’e bağlı Worthing şehrinde doğmuştur. Jimnastik eğitimi bölge Christie geçirdiği bir omurilik sakatlanması yüzüsünden bu konuda kariyer yapmaktan vazgeçmiş ve tiyatroya yönelmiştir. 2005 yılında London Drama Center’dan mezun olmuştur. 2006-2010 yıllarında Pravda, Mirandolina, Cymbeline, Giantbum, Skin Deep, Breakfast at Tiffany’s ve Dr.Faustus gibi İngiliz tiyatro oyunlarında oynamıştır. 2012 yılından beri Game of Thrones dizisinde oynamaktır. Akrep burcudur. Uma Thurman ve Sigourney Weaver gibi meşhur aktristlerden daha uzundur.
 
Üst