Güzel dini resimler

yosun

yosun

Süper Yönetici
Ruhumuza dinginlik verecek İslami güzel fotoğrafları her yerde görmek isteyenler için isterseniz masa üzerine isterseniz çıktı alarak duvarınıza yada telefonunuza uygun dini resimler.Kabe ResimleriAllah isimlerinin arapça yazılışları

 
Moderatör tarafında düzenlendi:
I$ık

I$ık

Gümüş Ufağı
Allah razı olsun canım Dini Resimler sayfamızı zenginleştirmek için bir kaç tanede ben eklemek istiyorum.Kabe ResimleriAllah isimlerinin arapça yazılışlarıDua eden çocuklar
 

Ekli dosyalar

Murat

Murat

Yönetici
Allah bu güzel dinin kıymetini bilenlerden eylesin. Bakacak olursanız ne kadar güzel şeyler Kabe muazzam görünüyor. İsmi Azam ise bir başka güzel.
 
A

aahhmm

Misafir
aşık olan insanlar muhakkak aşkıyla beraber Kabe yi ziyaret etmelidirler.çünkü aşkları bir üste ,Allah c.c aşkına doğru yelken açarlar.mutsuzluğu olmayan ne mükemmel bir aşk yoludur.gerçi aşk yolu her zaman her yerde vardır.aşkım,aşkımıza aşkla misafir olmaya gidelim mi?
 
A

aahhmm

Misafir
Anlatmakla ifade edilemeyecek duyguları yaşamak isteyenler Kabe yi muhakkak ziyaret etmelidirler.Şu anda sevdiğimle Kabe yi yan yana tavaf ediyormuş düşüncesinin hayali ile oralardayım.Ne müthiş duygular.Bütün sevdiklerimin ve bütün insanların oraları ziyaret etmeleri canı gönülden dileğimdir.
 
A

aahhmm

Misafir
bir ramazan günü öğle ile ikindi arası ikindi namazını Kabe nin karşısında merdiven başında revakların altında Kabeyi seyrederek beklerken, ilk defa kabeyi görme şerefine erişen 22-23 yaşlarında belkide daha genç umre için beyaz ihramlar giyinmiş genç Kabe yi yani yeryüzünde Rabbimizin yer ve mekan olarak ibadethane olarak değer verdiği yeri yani Kabeyi gören genç birden yüksek sesle allah allah diyerek kollarını sağa sola sallayarak bedenide sallanarak cezbe haline geçmesiyle hemen güvenlik görevlilerinin çevresinde önlem alarak kimseyi yaklaştırmadılar.kardeş10 dakikaya yakın kendinden geçmiş halde allah allah dedikten sonra kendine geldi.sonrada tavaf etmek için merdivenlerden inerek kabeye doğru yürüdü ve kalabalığa karıştı.nasıl camiye girince manevi atmosfer insanı etkiliyorsa.kabenin manevi havası çok yüksek olduğundan,etkilenmemek mümkün değil.rabbimkullarını bu fani dünyada misafir ettiği gibi,kabede bu dünyanın misafirlikte başköşesidir. ve rabbim kulunun kendisinin misafiri olduğunu hissettirir.ve kuluna orada yaptığı ibadetlerde bire yüz bin verir.bu misafirine ayrıca ikramıdır.zem zemi karnım doysun diye içersen karın doyurur.ve hissedersin.bir derdinden dolayı ben oralarda ne yaparım diyenleri dinlemek lazım.sanki hiç derdi yokmuş gibi vazifelerini yaparlar.kabe kapısından içeri girdiğin anda dünya ile bağlantı kesilir.zamanın nasıl geçtiği hangi günde olduğunu unutursun. bir bakmışsın son gün gelip çatmış oluyor.insanı mıknatıs gibi çeken kabeden ayrılabilirsen ayrıl.gözler arkada hüzün içinde hüzünle ayrılış.ne kadar uzaklarda olursan ol her zaman kabenin çekim alanında olduğu hissi insanın daima içinde yer eden bir duygu sürüp gider.birilerinin zorlamasıyla bile oralara gidenler.asla allahın izniyle pişman olarak dönmez.oranın hasretiyle dönerler.işte her sene oraya gidenlerin halleri bu çekimdendir.gördüğü ikramdandır.bu sayfayı hazırlayan mmihhricaan kulunu rabbim tekrar tekrar umre ve hac yapmasını ailesiyle ve sevdikleriyle nasip etsin..Allah (c.c.)razı olsun.
 
Netice

Netice

Yeni Üye
İslamin güzelliğini resimlerle anlatmak yerine yaşayarak anlatmak gerekiyor. Mekanların en kıymetlisi Kabe ve Kuran'da belirtilenler harici kalplere yönelmek gerekli.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Allah razi olsun, cok guzel resimler eklemissiniz. Allah nasip eder insAllah birgun buralari görmeyi.
 
Üst