Güller ve Renklerinin Anlamları

Murat

Murat

Yönetici
Gül sevgiyi, sadakatı, aşkı anlatan en güzel çiçeklerden biridir, değer verdiğiniz birine gül verirken hangi renk gülü tercih ediyorsunuz, vermiş olduğunuz gülün rengi neyi ifade ediyor kısaca değinelim.

Güllerin Renkleri ve Anlamları Hakkında Kısa Bilgi

Beyaz Gül

Saflığın temizliğin ruhun sevginin aşkın ve özellikle mutluluğun en güzel anlatımından birisidir Beyaz Gül birisidir. Beyaz gül sevgi ve aşkın masumiyetini saflığını ifade ediyor.

Kırmızı Gül

Kırmızı gül, ateşli aşk, seni çok seviyorum, sana ihtirasla bağlıyım anlamına geliyor Bu renk bir gül aldıysanız gülü verenin size karşı ateşli duygularla bağlı olduğunu, sizi çok sevdiğini, size tutkuyla bağlı olduğunu bilmeniz gerekir.

Pembe Gül

Sevdiği kadına açılmakta zorluk çeken erkekler vardır. Bu erkekler Duygularını sözcüklerle ifade edemezler ve karşılarındaki kişiye açılmaktan korkarlar.Pembe güller bu gibi durumlar karşısında devreye girer Pembe gülün anlamı seni seviyorum gönlüm sende bu sevgiyi ve arkadaşlığımızı ileriye taşımak istiyorum anlamına gelir.

Mavi gül

Güllerin arasında kırmızıdan sonra en önemli olan güldür mavi güller. Sevginin büyüklüğünü ifade eder. Eğer kırmızı ve mavi güllerden oluşan bir demet gül aldıysanız gülü verenin size çok büyük bir sevgiyle bağlı olduğunu, hayatını sizin önünüze sermeye hazır olduğunu anlamalısınız.

Sarı Gül

Sarı gül bazı durumlarda karşınızdakini kırmadan ona duygularını paylaşmadığınızı anlatmak için kullanılır. Örneğin gönderdiğiniz kırmızı bir güle sarı gülle karşılık verilmişse karşınızdaki kişi sizinle aynı duyguları paylaşmıyor ama sizin dostluğunuzu da kaybetmek istemediğini anlatır.

Siyah Gül

Siyah Gül hayata ne kadar bağlıysam sana da o kadar bağlıyım anlamına gelir. Eğer bir siyah gül ya da kurutulmuş bir gül verildiyse size karşınızdaki kişi size sen benim hayatımsın, ölüne kadar seni seveceğim demek istiyor.
 

Ekli dosyalar

Üst