Fatih Korkmaz Biyografi-Fatih Korkmaz Kimdir?

A

Almira

Yeni Üye
FATİH KORKMAZ

FATİH KORKMAZ'ın "YOLLARDAYIM” isimli ilk müzik albümü ünlü yapımcı ŞAHİN ÖZER tarafından müzik sektörüne kazandırıldı.

Kendisine has tarzı ve yorumuyla ÖZGÜN MÜZİĞE yeni bir nefes getirecek KORKMAZ'ın albümündeki 10 eserin söz ve müziği de kendisine aittir. İlk klibi "OY NOLAYDI” adlı esere çekilmiştir. Klip yönetmenliğini ALPARSLAN BOZKURT yapmıştır. İkinci klibi ise Ercüment Conker tarafından Istıranca dağlarında çekildi. Albümün aranjörlüğünü yine dalında usta bir isim olan Osman İşmen yapmıştır.

9 yaşından beri bağlama çalarak başladığı müzik yaşantısına sonraki yıllarda 2 sene kadar ÜSKÜDAR MÜZİK CEMİYETİ'nde TÜRK MÜZİĞİ EĞİTİMİ alarak devam etmiştir.

Genç Yaşta trafik kazasında kaybettiği ağabeyinin acısı KORKMAZ'ın yaşama dair düşüncelerinde büyük değişikliklere yol açmış aşka adanmış bir hayatın yolcusu yapmıştır.

A.Ö.F İşletme mezunu olan KORKMAZ bir çok sivil toplum örgütlerinde görevler üstlenmiştir.

Söz ve Beste çalışmaları yanı sıra her fırsatta 10 yılı aşkın gittiği ISTRANCA DAĞLARINDA kendine has bir mekanıyla orada yaşayan köylüler tarafından "ISTRANCA TARZANI” lakabı ile anılmaktadır.

Albümün içeriği hakkında "ŞİİRE ÇOŞKULARINI YİTİRMEYENLERİN ORTAK YAŞAM HİKAYESİDİR” diyen KORKMAZ'ın müzik sektörümüze bir renk olarak yansıyacağı şimdiden düşüyor gözümüze.
 
R

Ruhsar

Yeni Üye
Fatih Korkmaz Şahin Özer'den çıkardıysa albümünü kesinlikle tutar Şahin ÖZER iyi olmayanların kasetini çıkarmaz
 
Üst