Farklı dünyalar

Nehir

Nehir

Admin
Erkekler Mars'tan, kadınlar ise Venüs'ten geldiğine göre, farklı olmaları çok doğal... Doğal olmayan ise, bu farklılıkların var olduğunu kabul etmeyip, sürekli inkar etmek
ERKEKLE kadının farkı pek çok konuda ortaya çıkar. Ancak, bazıları vardır ki, insanı bayağı güldürür. Dilerseniz, şu farklılıklara birlikte göz atalım ve gülelim...
* TAKMA İSİMLER: Başak, Ayşe, Zeynep ve Özlem birlikte yemeğe çıktıklarında birbirlerine Başak, Ayşe, Zeynep ve Özlem diye hitap ederler. Ama eğer yemeğe çıkanlar Kerim, Ozan, Cenk ve Emre ise birbirlerine, "Taş kafa", "Godzilla", "Armut" ve "Sibop" dediklerini fark edersiniz.
* DIŞARIDA YEMEK: Hesap geldiğinde Kerim, Ozan, Cenk ve Emre, 5'er milyon koyarlar (hesap 15 milyon tutmuşsa bile). Kimse para üstü istemez. Kızlarsa hesap makinalarını çıkarırlar.
* BANYOLAR: Bir erkeğin banyosunda beş temel malzeme vardır: Dişfırçası, traş kremi, traş makinası, sabun ve bir otelden yürütülmüş bir havlu. Bir kadının banyodaki temel ihtiyaç malzemeleri sayısı ise ortalama 437'dir. Bir erkek çoğunun adını bile bilmez.
* ALIŞVERİŞ: Kadın, ihtiyaç duyduğu şeylerin bir listesini çıkarır ve sadece bunları satın alır. Erkekse buzdolabında yarım bir limon ve bir şişe soda kalana kadar bekler. Markete gittiğindeyse güzel görünen herşeyi alır.
* AYAKKABILAR: Kadın işe giderken üzerine Yargıcı'dan aldığı takımını ayaklarına da Reebok ayakkabılarını geçirir. İş ayakkabılarını ise bir Marks & Spencer torbasına koyar. İşyerine geldiğinde ayakkabılarını değiştirir. Beş dakika sonra, o topuklu ayakkabılardan da kurtulur. Nasıl olsa masanın altından birşey gözükmez. Bir erkek ise; aynı ayakkabıları bir ay boyunca giyer. Bu onun için çok normaldir.
* KEDİLER: Kadınlar kedileri sever. Erkekler kedileri sevdiklerini söylerler ama kadın yoksa onları tekmelerler.
* GİYİM KUŞAM: Bir kadın alışverişe giderken, çiçekleri sularken, çöpü boşaltırken, telefona cevap verirken, kitap okurken, mail alırken bile giyimine dikkat eder. Bir erkekse sadece düğünlerde iyi giyinir.
* ÇAMAŞIR: Bir kadın iki günde bir çamaşır yıkar. Bir erkek ancak giyecek bir şeyi kalmadığında çamaşırlarını makineye atar.
* ÇOCUKLAR: Bir kadın çocukları hakkında herşeyi bilir; dişci randevularını, maç tarihlerini, arkadaşlarını, en sevdiği yiyecekleri, gizli korkularını, umutlarını ve hayallerini... Bir erkekse, evin içinde kısa boylu birilerinin dolaştığını hayal meyal hatırlar...
Anlaşabilmek için çaba harcarlar
Kadınlar sürekli, erkeklerin kendilerini anlamadığından şikayet ederken, erkekler de "Ne istiyor bu kadınlar?" sorusunun cevabını bir türlü bulamazlar. Yine de anlaşmaya çalışırlar.
 
Üst