Ezginin Günlüğü Biyografi-Ezginin Günlüğü Kimdir?

A

Almira

Yeni Üye
Ezginin GünlüğüNadir Göktürk1950 Mersin doğumlu. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu. Grubun kurucularından. Müzikleriyle ve şarkı sözleriyle gruba katkı sağlıyor. Ayrıca bugüne dek birçok sinema filmi ve belgesel film için müzikler yazdı.Hüsnü Arkan1958 Kınık doğumlu.Hukuk fakültesini bitirdi.1993 yılında gruba katıldı. Şarkı sözleri ve müzikleriyle gruba katkı salıyor. Grupta şarkı söylüyor. "Ölü kelebeklerin Dansı" ve "Menekşeler Atlar ve Oburlar" adlı iki romanı yayınlandı.Eylem Atmaca1977 Gebze doğumlu. İstanbul Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu. 2002 yılında gruba katıldı. Grupta şarkı söylüyor.Fatih Saçlı1959 İstanbul doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümünden mezun oldu. 1990 yılında gruba katıldı. Grupta flüt ve saksafon çalıyor.Erkan Gürer1970 Tokat doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi mezunu.Çeşitli gruplarda bas çaldı. 1993 yılında Ezginin Günlüğüne katıldı.Sedat Yapıcı1971 Gaziantep doğumlu. Marmara Üniversitesi sinema televizyon bölümü mezunu. 1993 yılında gruba katıldı. Grupta gitar çalıyor. Ayrıca; 1998 yılında yayınlanan Aşk Yüzünden albümündeki Sarhoş Balık ve Topal Martı ile 2000 yılında yayınlanan Rüya albümünden Elma şarkılarının kliplerini çekti.Gökhan Tümkaya1976 İskenderun doğumlu. İstanbul Üniversitesi SBF İşletme Bölümü mezunu. 2001 yılında gruba katıldı. Grupta davul çalıyor.
 
H

Hoca

Yeni Üye
türkiyede en iyi şiir besteleyen grup. bunların bestelediği şiir bir daha kitaptan okunamaz, derhal notalar gelip eşlik eder sözlere ve şarkı olarak mırıldanmaya başlarsınız. merhum behçet aysan'ın bir eflatun ölüm adlı şiiriyle yaptıkları şarkı adama psikolojik tedavi gördürür.
 
M

Muhibbi

Yeni Üye
çikardiklari 2 cdlik tribute albümleri çeyrek ile 25. yıllarını kutlayan grup..albümde tek içime sinmeyen şarkı aşkın nur yengi'nin seslendirdiği ve aslında seslendiremediği aşk hiç biter mi, en keyifli şarkılar ise levent yüksel - selluka, barış akarsu - leyla ve tabii ki sezen aksu - 1980 olmuş.
 
Üst