1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Eve Düşen Yıldırım Kitap Özeti

Konu, 'Hikaye' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Eve Düşen Yıldırım Kitabının Özeti ,
  Eve Düşen Yıldırım hikaye kitabını Nahid Sırrı Orik yazdı ,
  Eve Düşen Yıldırım Roman Özeti


  Nahid Sırrı Orik Eve Düşen Yıldırım kitabın da paratonersiz evlerden birinin hikayesinin yazıyor. Hikaye 1931 yılında Ankara’da geçmektedir.. Nahid Sırrı Orik Eylül ve Ekim aylarında bu uzun hikayesini tamamlar. Ertesi yıl hikaye Milliyet’te ondokuz sayı tefrika edilir ancak Nahid Sırrı’nın ebedi kaderi bir kere daha kendini gösterir ve eseri okuyucunun çokça ilgisini çekmez.

  Eve Düşen Yıldırım, okuduğu hikayede girift ve heyecanlı olaylar arayan okuyucu için çekici değildir. Nahid Sırrı’nın o kendine has incelikler taşıyan anlatımı ile çizdiği figürler ve özel dikkat gerektiren teferruatlarla bezeli, ağır gelişen olay örgüsü de devrin genel okur tipine sıcak gelmemektedir.
  [​IMG]


  Eve Düşen Yıldırım hikayesi diziye uyarlandı ve özeti şöyle;
  Eve Düşen Yıldırım Konusu


  İzmir'de babasıyla birlikte yaşayan Muazzez, hiç beklemediği bir anda hayattaki tek dayanağı olan babasını kaybeder. Babasının ölümüyle sarsılan Muazzez, koca şehirde artık yapayalnız kalmıştır.

  Yıllardır görmediği ve konuşmadığı ağabeyinin ölüm haberini alan Ahmet Şükrü, yeğeni Muazzez'in hayata dair girdiği çıkmazın farkına varır. Vicdanının sesini dinleyerek, ağabeyine 'vefa borcunu' ödemek isteyen Ahmet Şükrü, yeğeni Muazzez'i İstanbul'a, yanına almak ister.

  Muazzez'in babasıyla yoktan var ettiği hayatı, İstanbul'da bir köşkte yeniden can bulur. Hiç tanımadığı amcasının köşküne taşınan Muazzez, güzelliğiyle kuzenleri Namık ve Sait'in dikkatini çeker. Muazzez'in eve gelişi, özel bir üniversitede okuyan Sait'in hızlı yaşantısını da, artık giderek sıradanlaşan Namık'ın bütün hayatını da etkileyecektir.

  Muazzez yeni hayatına alışırken farkında olmadan bu iki adamı da ruhunda esir eder. Ancak Namık evlidir ve karısı Şayeste eve gelen bu kusursuz güzellikten pek de memnun olmayacaktır. Öyle ki, Şayeste'nin Muzazzez'i o evden yıldırma çabaları da gecikmez.

  Muazzez üzerinde hissetiği baskıyla bir an için İstanbul'daki hayatına alışamayacağını düşünüp, İzmir'e dönmek ister. 'Herşeyini' İzmir'de bıraktığını düşünen Muazzez, sadece 'bir kişiyi' unutmuştur.
   
 2. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  bir de dizisi çıktı
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş