Evde Tutkallı Oyun Hamuru Nasıl Yapılır?

  • Konbuyu başlatan dilek öğretmen
  • Başlangıç tarihi
D

dilek öğretmen

Yeni Üye
Evde kolay bir oyun hamuru için tarif
Oyun hamuru tarifi tutkal hamuru nasıl yapılır,
Tutkal tutkallı hamur nasıl yapılır oyuncak hamur
Ev Yapımı Oyun Hamuru tarifi

Çocuklarınız için özel oyun hamuru tarifi oyun hamuru evde nasıl hazırlanır hemen öğrenmeye ne dersiniz bu benimde çok işime yarıyacak hemen paylaşalım tarifimizi.
Elbetteki İnternette arama yaparak bir sürü oyun hamuru tarifi bulabilirsiniz. Bunlardan yenilebilir olanları ve olmayanları var. İçlerinde glikoz olanlar olmayanlar, bir sürü versiyon var. Bizimki yenilmiyor ve çok kolay. İki malzeme var Un ve tahta tutkalı.

Bir kabın içine bir kaç avuç un koyup üstüne 1-2 kaşık tutkal koyun. Kulak memesi yumuşaklığını yakalamaya çalışın. Sert olmuşsa tutkal, çok sıvı kaldıysa un ilavesiyle kıvamınızı bulun. Su konulmuyor.

Renklendirmek için genellikle gıda boyası kullanılıyor yenilir hamurlara. Ben denemedim ama aklıma birazcık parmak boyası karıştırmak geldi bu tarifteki hamura, renklendirmek için. İsteyen deneyebilir.


Gayet basit ve masrafsız bir oyun hamuru oldu değilmi şimdi çocuklarımızla keyifle oynuyabiliriz..
 
Murat

Murat

Yönetici
Oyun hamurları gerçekten çocukların gelişimini olumlu etkiliyor, neden yapıldıgını bilmedigimiz bir çok oyun hamuru piyasada yinede siz evde yaparkende bunu dikkat ediniz.
 
Z

Ziyaretci

Misafir
Kun / 28 Aralık 2011</a>Bilmiyorum ama şu gfczelim sitede sae7ma sapan yaormlur atanlar var arada.Provake etmek ie7in mi yapıyorlar anlamıyorum.Neyse.Oyun cidden e7ok gfczel duruyor.Bu incelemeden sonra kesinlikle almayı dfcşfcnfcyorum.İnceleme ie7in teşekkfcrler..Cevap</a>
 
Orko

Orko

Bilgi Sihirbazı.
Dilek hocam son zamanlarda oyun hamurlarında yaşanan problemler hat safhada hiç hijyen olmayan ve tehlikeli maddelerden üretilen oyun hamurlarından sayenizde uzak kalabiliyoruz.
 
S

su aydoğan

Misafir
peki ya arkadaşımızın dediği gibi küflenip kokması doğrumu
 
Üst