Eşyalarınızı Ponponlarla Süsleyebilirsiniz*

yosun

yosun

Süper Yönetici

Evet bildiğimiz ponponlardan bahsediyoruz. Bu ayki, yaratıcılık hikayemizin başrol oyuncuları onlar. Hem nasıl yapılacağını, hem de onlardan eviniz için neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız, hazırlıklara başlamalısınız.

ÇOCUĞUNUZUN ODASI İÇİN

Eski kiliminizi ponponlar ve boncuklarla dekore edin. Kilim üzerine ponponları ve boncukları düzgün yerleştirebilmek için, önceden işaretleme yapmayı unutmayın. Pamuk kilim: Koçtaş.

ŞEMSİYELİK

Eski bir boruyu akrilik boyalarla renklendirin, sprey vernikle sabitleme işlemini yapın ve kurumaya bırakın. Hazırladığınız ponponları silikon tabancası ve sıcak silikonla boruya yapıştırın. Kapıdan içeri her giren, bu şemsiyeliği kullanmak isteyecektir.

PONPON+ÇİÇEK BİRLİKTELİĞİ

Cam veya düz renkte bir vazonun üzerine çift taraflı bantla yapıştıracağınız ponponların renkleriyle uyumlu bir grup çiçeği vazonuza yerleştirin. Sonra da karşısına geçip seyredin. Emeklerinize değmedi mi? Abajur, ponponları en iyi taşıyan objelerden.

Özellikle şapkası saydam olanlardan yayılan ışık, ponponların çok hoş gözükmesini sağlıyor. Denemelisiniz! Ancak ponponların ampul ısısından etkilenmeyeceği şekilde sabitlenmesi, evinizi yangın tehlikesine karşı koruyacaktır. Bu yüzden metal şapkalı abajurlara bu uygulamayı yapmamanızı öneririz.

PONPON YAPMAK ÇOK KOLAY

Malzemeler:
Yün, makas.

Yünü elinize sarın:
Yünü elinize veya istediğiniz büyüklükte kestiğiniz ve ikiye katladığınız bir kartona sarın.
Kesin
Ponponun büyüklüğüne göre, yeterli sarım yapıldıktan sonra, yünü kesin.
Çıkarın
Sardığınız yünü elinizden ya da kartondan çıkartın.
Bağlayın
Ortasından sıkıca bağlayın.
Kesin
İki kenarından kesin.
Düzeltin
Ponponunuz oluştu bile, ancak şimdi ufak bir makasla ponponun top haline gelmesi için ufak kesişler yapın.
 
Üst