Erken Boşalmaya Etkili Çözüm

Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
Yoga erken boşalmaya iyi gelirmi ? , erken boşalmamak için yoga yapmak , nefes kontrolü ile erken boşalmayı önlemek ,

Cinsel işlev yogasının erken boşalan kişilerde, kişinin stresini ve gerginliğini azatlamasına yardımcı olduğunu belirten Uzman Psikolojik Danışman Cem Keçe, bu tekniğin daha birçok olumlu etkilerini anlattı.

Masumiyet, kişinin neşesini deneyimlemesini, şartlanmalarının ve önyargılarının ötesine geçmesini sağlar. Yaratıcılık çok daha doğal bir şekilde kendini gösterir ve kişi başkaları için şefkat duyar ve büyümesine engel olan öfkeden, korkudan ve kinden kurtulur, mutlak bir tatminkarlık duygusu ortaya çıkar, kişi sıkıntılarının ve endişelerinin ötesini görebilmeye başlar. Meditasyonun bir yan ürünü olarak, kişinin genel ve cinsel sağlığı düzelir ve capcanlı olur. Yoga tekniği özel bir şart gerektirmez, tamamen meditasyona dayalıdır. Evde rahatça uygulanabilir, bir gün içinde 10-20 dakika yeterlidir.

Bunu uygulayın, cinsel hayatınız düzene girsin
Vücut ve ruhun harmonisini vurgulayan felsefi ve fiziksel bir yaşam tarzı olan yoga, hem bütünlük hem de disiplin anlamına gelen bir sanattır. Binlerce yıl önce, Hindistan'da ortaya çıkmış bir sistem olan yogayı hepimiz bir rahatlama meditasyonu olarak tanıdık. Yoga; insanı meydana getiren fiziksel, ruhsal enerji ve akılsal vücudun bir bütün olarak algılanarak disipline edilmesine yarayan bir çalışmadır. Çünkü insanın sinirsel durumu zihin ile nefes arasındaki ilişkiyi göstermektedir. Sinirlendikçe insanın nefesi hızlı ve düzensiz olmaya başar. İnsan rahat olduğunda nefesi sakinleşir. Böylece insanın sinirsel ve zihinsel durumu nefese yansımaktadır. Eğer insan doğru ve derin nefes alabilirse sinir sistemini, zihnini ve boşalmasını daha iyi kontrol edebilir.

Erken boşalmaya iyi geliyor
Yoga, kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlayan enerji noktalarını uyarır. Erken boşalan erkekler genellikle aceleci, telaşlı ve gergin olurlar. Bu nedenle yogayı ilk başta terapistin önermesiyle uygulamaya çalışan bu erkekler yogayı tanımaya başlayınca hayat tarzlarını değiştirmeye başlıyorlar. Daha huzurlu, daha yavaş, daha kontrollü oluyorlar.
Cinsel işlev yogası, özü itibariyle yoganın temel özelliklerini taşımaktadır, ancak burada asıl amaç; erken boşalan kişinin stresini ve gerginliğini azaltmasına zemin hazırlamaktır. Çünkü yoga, kişinin hırslarını azaltmayı hedefler. Ayrıca cinsel işlev yogası; cinsel yaşamlarına sağlıklı bir şekilde dönmekte zorlananlara yol gösterebilir, kişilerin verimliliklerini etkileyen anksiyete ve depresyon gibi psikolojik sorunlarını aşmalarına yardımcı olabilir. Cinsel işlev yogası yapanların, testosteron hormonlarının arttığı, streslerinin azaldığı, cinsel isteklerinin arttığı artık bilinen bir gerçektir. Cinsel işlev yogası yapan kişiler, cinsel hayata dört elle sarılabilir, sosyal hayata daha kolay uyum sağlayabilir ve gereksiz streslerden uzak durarak mükemmel sonuçlar elde edebilirler.

Nefes kontrolü nefsin kontrolünü sağlar
Doğru nefes alıp vermek ve nefes kontrolü erken boşalmanın üstesinden gelmede etkili olabilir. Yoga yaparak kişi boşalma refleksi üzerinde denetim sağlamayı, daha iyi yaşamayı ve ruhsal dengesini kurmayı öğrenebilir. Yoga nefesini bilen ve uygulayan insan erken boşaldığı için kendine olan öfkesini azaltabilir, erken boşalacağım veya yine başaramayacağım korkularını kolaylıkla yenebilir, her zaman sakin ve dengeli olabilir.

Kişi her nefes aldığında içinin neşeyle, mutlulukla, huzurla ve enerjiyle dolduğunu, her nefes verdiğinde ise içindeki sıkıntıların, endişelerin, korkuların bir kuş gibi uçup gittiğini hayal etmelidir. Kişi derin nefes aldığında, makat, yumurtalık ve kasık bölgelerini kapsayan ve kontrol eden aşk kaslarını olabildiğince kasmalı, birkaç saniye nefesini tutmalı ve daha sonra yavaşça nefesini verirken aşk kaslarını tamamen gevşetmelidir. Bu süreçte mümkün olduğunca yavaş bir şekilde nefes alıp, vermelidir. Bu sayede aşk kaslarını gevşemeye programlayan ve nefesini kontrol etmeyi başaran bir erkek zamanla boşalmasını da kontrol etmeyi öğrenebilir. Ayrıca cinsel ilişki sırasında da aşk kaslarının gevşek olması çok ama çok önemlidir. Sevişme sırasında hazza ve aşk kaslarının gevşek olmasına yoğunlaşan bir erkek, zamanla cinsel ilişki sırasında da boşalma kontrolünü kalıcı bir hale getirmeyi başarabilir.
 
Üst